Парламент Естонії закликав Росію звільнити українських моряків

Також Росію закликали відновити вільне судноплавство в Керченській протоці

МИД Эстонии

Парламент Естонії на засіданні в понеділок, 3 грудня, ухвалив декларацію про підтримку України в конфлікті на Азовському морі. Документ був розміщений на сайті парламенту.

За декларацію "В підтримку суверенітету і територіальної цілісності України у зв'язку з агресією в Керченській протоці" проголосували 79 депутатів.

В документі парламент Естонії повідомляє, що підтримує Україну і її право захищати свою територіальну цілісність, а також засуджує напад Росії на українські кораблі і захоплення в полон моряків.

Депутати підкреслюють, що РФ повинна звільнити захоплених людей і судна і дозволити їм безперешкодно повернутися в українські порти.

Також документ закликає відновити вільне судноплавство в Керченській протоці.

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь. 

Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу", внаслідок чого останній зазнав пошкодження. Однак українська корабельна група вирішила продовжити хід, оскільки діяла в межах міжнародного морського права.

Коли вона підійшла до Керченської протоки, Росія оголосила, що перехід закрито в обидві сторони через сходження на мілину танкера. Але пізніше виявилося, що рух українських кораблів блокують навмисно.

Близько 19:00 корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід з протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на ураження і захопили українські кораблі. Окрім суден, у полоні російських силовиків опинилися 24 українські моряки. Трьох з них було поранено і доправлено до лікарні Керчі. 

27-28 листопада підконтрольний Росії "суд" у Криму заарештував усіх українських моряків, включаючи поранених, на строк 60 діб. Їх звинувачують у незаконному перетинанні російського кордону. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів