Овець, які вижили після двох тижнів у порту, клінічно оглянуть, перш ніж ухвалювати рішення про утилізацію, - Держпродспоживслужба

Сьогодні фура з вівцями вирушила у Вінницьку область - там тварин мали намір утилізувати через можливу загрозу зараження небезпечними хворобами

Фура з вівцями в порту Чорноморська З відкритих джерел

Овець, які вижили після утримування в закритому фургоні на території порту в Чорноморську Одеської області протягом двох тижнів, мають намір клінічно оглянути. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

"Живі тварини будуть клінічно оглянуті та пройдуть лабораторні дослідження. З урахуванням отриманих результатів ухвалюватиметься рішення про подальші дії", - йдеться у повідомленні.

Щоб координувати подальші дії, у Вінницьку область поїхав голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Нагадаємо, 6 жовтня вівці перетнули державний кордон у режимі "експорт" до Туреччини з морського порту "Чорноморськ" (Одеська область). Вже 12 жовтня їх повернули назад, оскільки турецька сторона не прийняла вантаж. 

Через деякий час у Держпродспоживслужбі повідомили, що 300 овець, які понад два тижні перебували в закритій фурі в порту Одеської області, утилізують, адже вони можуть бути переносниками особливо небезпечних хвороб тварин. У службі зазначили, що на території Туреччини реєструються спалахи небезпечних хвороб тварин, як-от ящур, віспа овець та інші, а в Україні діє заборона на ввезення з цієї країни сприйнятливих до зазначених захворювань тварин, продукції та сировини з них.

У суботу 27 жовтня тварин відвезли до Тульчинської філії ДП "Укрветсанзавод" у Вінницькій області.

За фактом жорстокого поводження з вівцями, яких два тижні тримали у Чорноморському порту Одеської області, поліція відкрила кримінальне провадження.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів