Отруєння дітей у таборі "Славутич": У харчоблоці знайшли стафілокок і патогенну флору

При цьому інших порушень не було виявлено, керівництву установи надано припис усунути їх

Фото з відкритих джерел

У харчоблоці приватного табору "Славутич" у Переяслав-Хмельницькому районі, де 2 липня 12 дітей зазнали харчового отруєння, фахівці виявили бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок і патогенну флору. Згідно з іншими результатами дослідження порушень не виявлено. Про це повідомляє прес-центр Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. 

Згідно з інформацією, фахівці здійснювали санітарно-епідеміологічне розслідування в харчоблоці з відбором проб харчових продуктів, було обстежено 9 осіб персоналу на групи кишкових інфекцій та 2 дітей із 6, які перебували в ізоляторі (останні 4 дитини не обстежувалися через відмову батьків).

"З 30 змивів на бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок і патогенну флору в харчоблоці виявлено 10 позитивних результатів (33,3%)", - йдеться в повідомленні. 

Водночас лабораторні дослідження не виявили збудники кишкової інфекції та патогенний стафілокок у 9 осіб персоналу і 2 дітей. Також не було виявлено патогенної флори з 10 змивів в ізоляторі. 

Крім того, усі 5 проб води, які було відібрано на мікробіологічні дослідження зі свердловини, мережі харчоблоку, питного фонтанчика і басейну, а також бутильована вода відповідають вимогам Державних санітарних норм і правил.

Також було встановлено, що в день отруєння група гімнастів святкувала день народження одного з дітей. 

"У 4 пробах залишків харчових продуктів, що залишилися після дня народження дітей з групи гімнастів від 30.06.2018 року: сік мультивітамінний з м'якоттю, 2 кекси і 1 печиво патогенну флору не виявлено. У 7 добових пробах (4 проби: обід і 3 проби вечеря за 02.07.2018) патогенну флору не було виявлено. У 3 пробах харчових продуктів: біфідойогурт, молоко та ряжанка виробництва підприємства з Полтавської області патогенну флору не було виявлено", - додали в прес-службі. 

Наразі в роботі перебувають 4 проби води на вірусологічні дослідження зі свердловини, мережі харчоблоку, питних фонтанчиків та басейну. 

Також зазначено, що станом на 6 липня в закладі перебували 197 дітей, їхній стан є задовільним. 

"Враховуючи результати лабораторних досліджень та додаткові обставини, встановлені в ході епідеміологічного розслідування, Переяслав-Хмельницьким районним управлінням Головного управління керівництву ТОВ "Дитячий оздоровчий табір санаторного типу "Славутич" видано припис від 06.07.2018 № 7 щодо усунення виявлених порушень законодавства", - підсумували в прес-службі. 

Нагадаємо, 2 липня в приватному таборі "Славутич" у Переяслав-Хмельницькому районі сталося масове отруєння дітей, які приїхали на підготовку до змагань. Загалом постраждали 12 дітей. Представники табору заперечують, що діти отруїлися в їхній їдальні.

Як повідомили в Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, причиною отруєння дітей став зіпсований йогурт, який тренери табору видали дітям.

Прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 КК України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів