Омбудсмен провела перевірку умов тримання в Лук'янівському СІЗО

За підсумками перевірки було виявлено низку порушень умов тримання ув'язнених

Людмила Денісова З відкритих джерел

Омбудсмен Верховної Ради Людмила Денісова в рамках реалізації Національного превентивного механізму відвідала Київський слідчий ізолятор на Лук'янівці та ознайомилася з умовами тримання ув'язнених, зокрема в найстарішому корпусі, так званій "катеринівці", і збірному відділенні, а також провела перевірку продуктового пайка. Про це повідомляє прес-служба уповноваженого з прав людини.

Новини за темою: У Миколаївському СІЗО знайдено труп соратника кримінального авторитета "Мультика"

Як повідомляє Денісова, проблеми СІЗО, серед них і давно відомі, практично не вирішено. Так, було виявлено, що ізолятор переповнений, деякі ув'язнені навіть не мають окремих ліжок і змушені спати по черзі. Водночас у ряді камер, розрахованих на 5-6 осіб, ув'язнених тримають по одному або по двоє. Перевірка також виявила у багатьох камерах оголені лампочки і розетки.

Новини за темою: У дніпровському СІЗО заподіяла собі смерті жінка, яка напала на бійця АТО в театрі

Гострим питанням також залишається надання медичної допомоги ув'язненим, які її потребують. Наразі в установі немає керівника медчастини і недоукомплектовано штат лікарів. Фельдшери змушені працювати по дві доби поспіль, і як результат, під час перевірки в лазареті ізолятора було виявлено ув'язненого з тілесними ушкодженнями, який не отримав навіть першої медичної допомоги.

Керівництво ізолятора в усіх проблемах звинувачує відсутність централізованого фінансування: частину матеріально-побутових проблем, повідомляє адміністрація СІЗО, доводиться вирішувати виключно за рахунок благодійних пожертвувань.

Новини за темою: Екс-директора табору "Вікторія" суд залишив у СІЗО до 16 березня

Стан Київського слідчого ізолятора та процес вирішення нинішніх проблем перебуватиме під особливим контролем омбудсмена, підкреслюють у повідомленні.

Джерело: пресс-служба омбудсмена

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів