Організатором акції "Самовизначення для Закарпаття" виступає партія "Йоббік"

Запланована акція не є офіційною позицією уряду Угорщини

Фото з відкритих джерел

Організатором акції "Самовизначення для Закарпаття" є угорська ультраправа партія "Йоббік". Про це в коментарі "112 Україна" заявив речник Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

За словами, акція запланована біля українського посольства в Будапешті на вечір п'ятниці, 13 жовтня. Уряд Угорщини до заходу жодного стосунку не має.

"Є інформація, в тому числі з угорських сайтів, які ми моніторимо, акція відбудеться завтра біля посольства України в Угорщині у Будапешті. Її організовує партія "Йоббік", яка є опозиційною в Угорщині. Таку акцію не можна вважати за офіційну позицію угорського уряду. Мета – це суперечки, пов’язані з законом "Про освіту", - заявив він.

Новини за темою: Метод "йоббіка": Чому Угорщина загострює мовну проблему з Україною

Галас зазначив, що угорська влада не можуть заборонити проведення заходу, якщо немає яких-небудь погроз безпеки і масових заворушень.

"У нас завтра також планується акція навпроти генерального консульства Угорщини в Ужгороді. Для того, щоб її провести, достатньо дати письмову заявку, а іноді навіть телефоном в органи місцевого самоврядування. І заборонити таку акцію може тільки суд у випадку, якщо є реальні причини для заборони, наприклад, загрози здоров’ю чи масові зіткнення", - розповів Галас.

Як раніше повідомлялося, 11 жовтня МЗС України отримав повідомлення від угорських колег про підготовку акції "Самовизначення для Закарпаття". Українська сторона у зв'язку з цим направила до Будапешта ноту протесту.

Раніше повідомлялося, що Угорщина зажадала перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту.

Новини за темою: Клімкін щодо скандалу з Угорщиною: Або ми йдемо на діалог, або й надалі працюємо з абстрактною міфологією

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...