Опубліковано рейтинг активних українських соціально-політичних експертів

Більшість українців хвилюють не політичні, а соціально-економічні питання. Тому все більшої ваги набувають експерти, які досліджують цю галузь. Одна з українських медіакомпаній представила топ-50 соціально-політичних експертів, які були найбільш медіа активними у серпні.

"Ми вирішили задатися питанням інформаційної гігієни суспільства. Кожного місяця в нашу систему потрапляє близько 7 млн публікацій. Ми створили пошуковий запит який з усього об'єму даних зібрав ключові слова, наприклад, економічний експерт, потім цей масив даних проаналізували і визначили 50 людей, які найбільш часто зустрічалися в контексті цього запиту", - пояснив принципи створення рейтингу головний менеджер по роботі з клієнтами Looqme Юрій Кравець.

Експерти, які потрапили у топ, переважно пов'язані із бізнесом та державною службою, та не залучені до політичних сил. Пишуть - про зарплати і пенсії, соціальні виплати, тарифи, підвищення цін. Тобто транслюють думку суспільства, і водночас мають достатньо авторитету, щоб достукатися до органів влади.

"Фактично цей рейтинг - це можливість експертам створювати додаткивий тиск на владу. Тому що зараз найбільша проблема в органах влади - це непрофесійність. Більшість людей, яка зараз є, на жаль, не знає як що робити. Не через те, що в них немає бажання щось змінювати. Ні, бажання багато. А професіоналізму не вистачає", - вважає голова аналітичного центру соціально-економічних досліджень ім. Грушевського Олексій Дорошенко.

У компанії, що склала рейтинг, розповідають - така методологія застосовується вперше, тож вони відкриті до пропозицій щодо способів визначення лідерів громадської думки. У майбутньому збираються дослідити й експертне середовище в інших галузях. 

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів