Омбудсмен закликала Генпрокуратуру розслідувати порушення прав людини поліцейськими під час розгону наметового містечка

На думку омбудсмена, було порушено права на мирне зібрання, свободу слова і право не піддаватися нелюдському поводженню

Громадське

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська закликала Генеральну прокуратуру України провести розслідування правопорушень з боку Національної поліції та Національної гвардії під час ліквідації наметового містечка на вул. Грушевського 3 березня. Про це йдеться на сайті омбудсмена.

Зазначається, що силовики допустили порушення прав людини, зокрема права на мирні збори, на свободу слова, не піддаватися нелюдському поводженню, а також поводженню, що принижує людську гідність, право на особисту свободу.

"Звертаємо особливу увагу на те, що відбулося грубе порушення закону України "Про Національну поліцію", яким поліцейському заборонено завдавати ударів по голові, шиї, ключичній області, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт", - йдеться у повідомленні.

У зв'язку з цим омбудсмен закликала генпрокурора забезпечити проведення швидкого та ефективного розслідування подій, передбачивши періодичну публічну звітність про результати, Верховну Раду - розглянути законопроекти, що стосуються вдосконалення законодавства з ідентифікації поліцейських і військовослужбовців Національної гвардії України, а Кабмін - ухвалити нормативно-правові акти щодо дій правоохоронців та інших служб для забезпечення охорони громадського порядку.

Нагадаємо, що 3 березня поліція відповідно до рішення суду мала проводити слідчі дії в наметовому містечку під Верховною Радою. Однак протестувальники почали чинити опір правоохоронцям. Відбулися зіткнення, внаслідок яких, за інформацією руху "Визволення", госпіталізовано 11 учасників протестної акції. Також повідомлялося, що внаслідок зіткнень постраждали семеро поліцейських.

Зазначалося, що внаслідок зіткнень правоохоронці затримали понад 100 осіб. Також повідомлялося, що в наметовому містечку у мітингувальників вилучили 9 гранат РГД-5, запали, "коктейлі Молотова" і 5 димових мін.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів