Омбудсмен Денісова звернулася до російської колеги через побиття Гриба

Уповноважений з прав людини просить надати Грибу необхідну кваліфіковану медичну допомогу

Людмила Денісова З відкритих джерел

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова направила російському омбудсмену Тетяні Москальковій листи через можливе порушення прав українців Павла Гриба і Станіслава Клиха, яких тримають у Росії. Про це повідомляється на сайті омбудсмена.

"Є інформація про те, що під час етапування в пенітенціарний заклад Ростова-на-Дону громадянин України Павло Гриб був жорстоко побитий іншими ув'язненими. До того ж у Павла відібрали всі речі і продукти харчування, які напередодні були передані представниками Генерального консульства України. Також стало відомо, що 20-річний український політв’язень страждає від сильного головного болю і слабкості, йому не надають необхідні ліки", – йдеться у повідомленні.

Через це Денісова підготувала звернення до робочого апарату уповноваженого з прав людини Росії, в якому, "зокрема, зазначається, що стан здоров’я Павла Гриба і порушення його права на особисту безпеку викликає велику стурбованість".

Також омбудсмен просить надати Павлові Грибу необхідну кваліфіковану медичну допомогу, а також "всіляко сприяти забезпеченню особистої безпеки як Павла, так і інших ув'язнених громадян України на території Росії".

Також у листі Денісова просить свою російську колегу повідомити про підстави переведення Станіслава Клиха в обласну психіатричну тюремну лікарню Магнітогорська, а також сприяти проведенню незалежного медичного обстеження українця українськими або іноземними лікарями.

Як повідомлялося, під час етапування до Ростова-на-Дону Павла Гриба жорстоко побили російські ув'язнені, а також забрали у нього всі речі і продукти харчування. 

Павло Гриб є сином колишнього українського прикордонника Ігоря Гриба. 25 серпня 19-річного Павла, який поїхав до Гомеля (Білорусь) на зустріч зі знайомою, затримали російські спецслужби. 

Раніше повідомлялося, що російський суд розпочав розгляд кримінальної справи проти Павла Гриба, якого звинувачують у сприянні тероризму.

Раніше Ігор Гриб заявляв, що на Павла Гриба посилили психологічний тиск у російському СІЗО. Повідомлялося, що український політв'язень Павло Гриб страждає на портальну гіпертензію і потребує щоденного вживання спеціальних ліків. ЄСПЛ кілька разів просив Росію надати інформацію про його стан здоров'я. З відповідною вимогою неодноразово виступала й українська сторона. У РФ відповідали, що українець Гриб не має проблем зі здоров'ям.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів