ДПСУ: Огляд суден, що прямують до України, – відповідь РФ на затримку судна "Норд"

На думку представника українського відомства, це небезпечний прецедент, який може мати подальший розвиток

З відкритих джерел

Огляд суден, що прямують в Україну, – відповідь РФ на затримку судна "Норд". Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив помічник голови ДПСУ Олег Слободян.

"З 30 квітня ми зафіксували щонайменше 5 таких випадків. Це іноземні судна, які слідують у порти України. Швидше за все, це, як вважає РФ, відповідь на затримку судна "Норд", яке порушувало порядок заходу у порти окупованого півострову. Це українське судно і моряки, які на ньому були, є громадянами України, однак РФ вважає інакше", - сказав він.

Новини за темою: Росія пригрозила помститися за екіпаж судна "Норд"

На думку представника українського відомства, це небезпечний прецедент, який може мати подальший розвиток.

"Де-факто якихось порушень у діях прикордонників РФ немає, в той же час це небезпечний прецедент, який може мати якийсь подальший розвиток", - зазначив Слободян.

Новини за темою: Росія може захоплювати українські кораблі у відповідь на затримання судна "Норд", - штаб АТО

Нагадаємо, ФСБ РФ розпочала активний огляд суден, що прямують в Україну.

Кабінет міністрів пропонує Раді національної безпеки і оборони (РНБО) ввести секторальні спеціальні економічні санкції у вигляді повного припинення транзиту та перевезень по території країни російськими судами.

25 березня в Азовському морі українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії.

Судно зупинили в 15 милях від Обитічної коси. В ході перевірки встановлено, що воно зареєстроване на тимчасово окупованій території АР Крим. Крім цього, члени екіпажу порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Всі вони мали так звані паспорти громадян РФ, видані в Керчі. Пізніше суд заарештував затримане судно.

Також був затриманий капітан судна, але незабаром відпущений під заставу. Інші члени екіпажу намагалися покинути територію України із залученням представників дипломатичних установ РФ і потрапити до окупованого Криму. Українські прикордонники не пустили їх, тому що в команди не було при собі законних документів, які б засвідчували особу. 

Однак 19 квітня два члени екіпажу судна "Норд" прибули до Криму.  

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів