ОБСЄ зафіксувала на Донбасі колони військових вантажівок, які в'їхали через кордон з РФ

Місія зафіксувала табір, де знаходиться приблизно 15 вантажівок військового типу та 6 броньованих розвідувально-дозорних машин

Фото з відкритих джерел

СММ ОБСЄ зафіксувала колони вантажівок, які посеред ночі в'їжджали в Україну і виїжджали з неї по грунтовій дорозі на непідконтрольній території Донбасу. Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ від 9 серпня.

Переміщення вантажівок було в районах, де відсутні прикордонно-пропускні споруди.

За їх інформацією, колона з 8 вантажівок рухалася в східному напрямку по дорозі поблизу непідконтрольного Чистякового (Донецька обл.). Біля Манич (також непідконтрольний), приблизно в 3,5 км від кордону між Україною і РФ, колона повернула на схід на ґрунтову дорогу, що проходить через кордон. Приблизно в 23:25 місія зафіксувала, як колона виїхала з України по тій же грунтовій дорозі.

Місія виявила другу колону, яка складалася з позашляховика "УАЗ" та 6 вантажівок "КамАЗ", яка слідувала в західному напрямку від кордону з Російською Федерацією по тій же грунтовій дорозі. В ОБСЄ додали, що пізніше до другої колони приєдналися ще 2 вантажівки "КамАЗ", які рухалися від кордону з Росією. 

Також 7 серпня ОБСЄ зафіксувала тимчасовий табір в 2 км від Черемшиного (Луганська обл.). За їхньою оцінкою, на території тимчасового табору стояли 6 броньованих розвідувально-дозорних машин (типу БРДМ) і 15 вантажівок військового типу (два типу "КамАЗ", чотири типу "Урал", два типу "КрАЗ", шість типу "ЗІЛ" і один невстановленої моделі). Всі вантажівки пофарбовані в зелений колір.

У звіті говориться, що табір знаходиться приблизно в 1,6 км від неохоронюваної дороги (вона перекрита металевим шлагбаумом), яка проходить через кордон з Російською Федерацією.

В організації зазначили, що місія продовжує здійснювати моніторинг відведення озброєння.

2 серпня СММ ОБСЄ на Донбасі зафіксувала переміщення військової техніки на непідконтрольних уряду України територіях.

Нагадаємо, що 12 лютого 2015 р. у Мінську підписаний документ "Комплекс заходів по виконанню Мінських угод". Згідно з документом, на Донбасі повинна бути створена буферна зона безпеки, де не буде важких озброєнь, а сама зона безпеки повинна становити від 50 до 140 км. Сторони домовилися про припинення вогню з 15 лютого, а відведення озброєнь повинне було початися не пізніше, ніж через два дні після цього і завершитися протягом 14 днів. Домовленості не були виконані.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів