Новинський: Нападки на церкву мають системний характер і явно координуються з одного центру

Новинський допускає, що Українська православна церква рано чи пізно знайде свою автокефалію, але зробить це "легітимним шляхом, без втручання з боку політиків і без тиску з боку іноземних партнерів" України"

Нападки на церкву носять системний характер і явно координуються з одного центру. Про це у своєму блозі на "Обозреватель" написав народний депутат Вадим Новинський.

"Зараз в Україні деякі політичні кола намагаються створити образ ворога в особі канонічної УПЦ. Нападки на Церкву носять системний характер і явно координуються з одного центру. Із завидною постійністю провладні політики і їхня вся пишуча і мовленнєва обслуга несуть всіляку неправду, наприклад, поширюють брехню про те, що священики УПЦ відмовляються відспівувати ветеранів АТО. Подібних прикладів безліч. Українську православну церкву хочуть представити як структуру, що діє в інтересах Росії, проти інтересів України і нашого народу. Безглуздість і дурість подібних звинувачень зрозуміла будь-якій розсудливій людині. Напевно, важко знайти тих, хто зробив для миру і єдності нашої країни більше, ніж наша Українська православна церква. І важко знайти більшого патріота України, ніж її предстоятель Блаженніший митрополит Онуфрій", - пише він.

Він також висловив побоювання, що якщо всі надії ініціаторів звернення до Вселенського патріарха не виправдаються, у цьому можуть звинуватити УПЦ, "поставивши священиків і мільйони парафіян під удар праворадикальних угруповань та псевдопатріотичних бандформувань. Можливі наслідки, їхню кривавість і масштаб важко навіть оцінити. По суті, це може стати прологом до громадянської війни в Україні, - вважає Новинський.

"У цьому ура-патріотичному передвиборчому запалі багато хто геть забуває, що саме завдяки Церкві все ще зберігається нехай слабка, але єдність усіх українських земель - зокрема Криму й Донбасу, де православ'я залишається під юрисдикцією УПЦ. Забувають, що саме Церква відіграла визначальну роль у вирішенні питання першого масового обміну полоненими в грудні минулого року. Забувають, що саме Церква здатна відіграти ключову роль у примиренні сторін та "зшиванні" країни після, коли мир неминуче повернеться на нашу землю. На жаль, далі своєї кишені і найближчих виборів люди, що розпалюють релігійний конфлікт в Україні, не бачать", - зазначає Новинський.

Він допускає, що Українська православна церква рано чи пізно знайде свою автокефалію, але зробить це "легітимним шляхом, без втручання з боку політиків і без тиску з боку іноземних "партнерів" України".

Як підсумок політик зазначив, що об'єднання українського православ'я і звернення щодо автокефалії повинні стати результатом процесів всередині Церкви, всередині українського православ'я, а не політичною програмою президента під майбутні вибори, не елементом виборчих технологій і не політичним "фіговим листком", який повинен сховати на час від українців катастрофу в економіці і соціальній сфері, провал реформ, корупцію, беззаконня і свавілля на вулицях країни.

"Набуття єдності всіх православних України може і повинно здійснитися спочатку в серцях людей в ім'я спасіння кожної душі. І я вірю, що воно обов'язково здійсниться в ім'я миру і в ім'я майбутнього нашої країни", - резюмував він.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів