banner banner banner banner

НКРЕКП затвердила кодекси і правила для впровадження нового ринку електроенергії

Комісія затвердила Кодекси системи передач, розподілу і обліку енергії та проекти правил ринку, ринків "на добу вперед" і внутрішньодобового , роздрібного ринку електроенергії

З відкритих джерел

Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила 3 кодекси і 3 правила, які необхідні для впровадження Закону України "Про ринок електричної енергії". Відповідні рішення були прийняті на засіданні комісії, передають "Українські Новини".

Зокрема, НКРЕКП затвердила Кодекси системи передач, систем розподілу і комерційного обліку електричної енергії та проекти Правил ринку, ринків "на добу вперед" (РДВ) і внутрішньодобового (ВДР), роздрібного ринку електричної енергії.

Правила ринку визначають порядок реєстрації учасників ринку, порядок та вимоги до забезпечення виконання зобов'язань за договорами про врегулювання небалансов електроенергії, правила балансування, правила функціонування ринку допоміжних послуг, порядок проведення розрахунків на балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг, порядок виставлення рахунків, порядок внесення змін до правил ринку, положення про функціонування ринку при виникненні надзвичайної ситуації в об'єднаній енергетичній системі (ОЕС) України.

Новини за темою: НКРЕКП знизила тарифи на опалення і гарячу воду для киян

Правила ринків "на добу вперед" і внутрішньодобового визначають взаємовідносини, що виникають між учасниками РДВ/ВДР та оператором ринку, зокрема, визначають порядок реєстрації учасників РДВ/ВДР, порядок та вимоги до забезпечення виконання зобов'язань за договорами купівлі-продажу електричної енергії на РДВ і ВДР, порядок організації та проведення торгів РДВ і торгів ВДР, порядок визначення ціни на електричну енергію, порядок проведення розрахунків на РДВ і ВДР, порядок визначення вартості послуг оператора ринку і порядок її оплати, порядок розкриття інформації та оприлюднення інформації, порядок врегулювання спорів між оператором ринку та учасниками РДВ/ВДР.

Правила роздрібного ринку електричної енергії регулюють взаємовідносини, які виникають при купівлі-продажу електричної енергії між электропоставщиком і споживачем, а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії.

Новини за темою: НКРЕКП підвищила оптову ринкову ціну на електроенергію

Кодекс системи передачі - зведення вимог і правил, що регулюють взаємовідносини оператора системи передачі та користувачів системи передачі по плануванню, розвитку та експлуатації (в тому числі оперативно-технологічного управління) системи передачі в складі ОЕС України, а також приєднання та доступ до системи передачі.

Кодекс систем розподілу передбачає основні принципи здійснення діяльності з розподілу електричної енергії, функції, права та обов'язки оператора системи розподілу, порядок відділення та встановлення незалежності оператора системи розподілу, порядок розподілу електричної енергії електричними мережами основних споживачів, порядок розвитку систем розподілу.

Кодекс комерційного обліку електричної енергії - документ, який визначає основні положення щодо організації комерційного обліку електричної енергії на ринку електричної енергії, права та обов'язки учасників ринку, постачальників послуг комерційного обліку та адміністратора комерційного обліку щодо забезпечення комерційного обліку електричної енергії, отримання точних і достовірних даних комерційного обліку та їх агрегації (об'єднання), порядок проведення реєстрації постачальників послуг комерційного обліку, точок комерційного обліку та реєстрації автоматизованих систем, які використовуються для комерційного обліку електричної енергії.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла цей закон про ринок електроенергії 13 квітня 277 голосами, документ підписав Петро Порошенко.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>