НКРЕКП заборонила операторам газорозподільних мереж проводити донарахування за природний газ
Більшість операторів в платіжках за жовтень донарахували побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%
19:19 23.11.2018
Нацкомісія з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг ухвалила рішення, яке забороняє операторам газорозподільних мереж проводити донарахування в платіжних документах за природний газ. Про це на своїй сторінці в Facebook написала голова НКРЕКП Оксана Кривенко.
За її словами, проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж в платіжних документах за жовтень цього року здійснили донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов.
"Вузли обліку природного газу в точках передачі газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20℃), проте лічильники газу у побутових споживачів не здійснюють такої температурної корекції обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища. Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в 5℃ виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 кубометр (1 тис. куб м - 949 куб м)", - написала Кривенко.
Вона зазначила, що обсяги таких втрат розраховуються відповідно до методики, затвердженої Міненерго, і додала, що НКРЕКП при розрахунку тарифу врахувала обсяги втрат операторів газорозподільних мереж, які були затверджені Міненерго.
Голова НКРЕКП також написала, що комісія вважає за необхідне провести нормативно-правове регулювання даної проблематики через внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" шляхом зміни стандартних умов в частині температури з 20 ℃ на 0 ℃. Вона зазначила, що такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу.
Також в НКРЕКП порекомендували Міністерству енергетики та вугільної промисловості України виконати вимоги Закону України "Про ринок природного газу", розробити необхідні технічні регламенти та здійснити перехід до вимірювання природного газу в енергетичних одиницях.
Нагадаємо, згідно з рішенням Кабміну, з 1 листопада ціни на газ підвищаться на 23,5%. Таким чином Кабмін встановив ціну на газ для населення у 8 550 тис. гривень за тисячу кубічних метрів з листопада. При цьому прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що ціни на газ підвищили на значно меншу суму, ніж спочатку вимагав Міжнародний валютний фонд.