Німеччина і Франція покладають відповідальність за зникнення безпілотника ОБСЄ на Донбасі на Росію

Безпілотний літальний апарат зник під час польоту над окупованими територіями Донецької області

ОБСЕ

У Німеччині та Франції вважають, що знищення безпілотника СММ ОБСЄ, який 27 жовтня зник на непідконтрольній території Донецької області, покладається на Росію і сепаратистів. Про це йдеться в спільній заяві Німеччини і Франції, яка в четвер, 1 листопада, була опублікована на сайті МЗС Німеччини.

"Як члени Нормандського формату Німеччина і Франція рішуче засуджують знищення безпілотника СММ дальнього радіусу дії вранці 27 жовтня біля Нижньокринського в районі, не контрольованому українським урядом, поблизу російсько-українського кордону", - сказано в заяві.

Наголошується, що "докази, зібрані СММ, вказують на те, що Російська Федерація і підтримувані нею сепаратисти несуть відповідальність за обстріл і крах безпілотного літального апарату".

У заяві також зазначено, що польоту безпілотника заважали радіоелектронними перешкодами. І що перед тим, як з літальним апаратом зник зв'язок, він виявив зенітну установку поблизу кордону.

"Росія як учасник Мінських угод і член Нормандського формату несе особливу відповідальність за гарантування вільного, безпечного і безперешкодного доступу спостерігачів ОБСЄ та їх обладнання", - сказано в заяві.

Раніше зенітний ракетний комплекс 9К33 "Оса" вже був помічений спостерігачами - він потрапив у поле зору безпілотників 25 жовтня. До цього в тій же зоні були виявлено автоколони, які в'їжджали в Україну і виїжджали з неї.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів