Німченко: Суд зобов'язав ГПУ почати кримінальне розслідування за фактом скандальних заяв Парубія

Google Only

Суд зобов'язав ГПУ почати кримінальне розслідування за фактом скандальних заяв спікера Верховної Ради Андрія Парубія. Про це повідомив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Василь Німченко, повідомляє прес-служба політсили.

Розпочато досудове розслідування відносно спікера Верховної Ради Андрія Парубія за його висловлювання, що спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та принижують гідність парафіян УПЦ.

5 грудня 2018 року Печерський районний суд Києва своїм рішенням зобов'язав уповноважених осіб Генеральної прокуратури України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення спікером Андрієм Парубієм кримінального правопорушення та почати досудове розслідування.

Це означає, що голові Верховної Ради доведеться нести кримінальну відповідальність за цинічні звинувачення на адресу Української православної церкви, яку він назвав "кагебістської сектою", на адресу тисяч священнослужителів, яких спікер звинуватив у тому, що вони "своїми руками вбивали полонених українських вояків".

В повідомленні прес-служби зазначено, що заяви Парубія про те, що вони "вбивали людей – українців", про руки, повні крові, не тільки є плодом хворої фантазії, вони ображають почуття мільйонів вірян УПЦ.

"За фактом відверто дискримінаційних, спрямованих на розпалювання міжрелігійної ворожнечі заяв Парубія ми звернулися в Генеральну прокуратуру. Однак там визнали, що в словах спікера немає складу злочину, і відмовилися внести відомості про це кримінальне правопорушення до ЄРДР", - зазначено в повідомленні.

В країні, де на перше місце поставлена політика радикальної русофобії і тотальної дискримінації російськомовних громадян, така позиція прокуратури відображає ставлення влади до конституційних прав громадян, вважають в "Опозиційної платформі – За життя". "В країні, де влада здійснює безпрецедентний тиск на віруючих УПЦ, де в найвищих кабінетах – як виконавчої, так і законодавчої влади – сидять політики, які представляють "партію війни" і свідомо працюють на розкол суспільства, іншого рішення бути не могло", - впевнені в політсилі.

Підкреслюється, що заяви Парубія явно є навмисними і спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі і ненависті. Його дії свідчать про склад злочину, передбаченого частиною другою статті 161 Кримінального кодексу України ("Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями…").

"Реакція ГПУ, дії представників правоохоронних органів свідчать про нехтування конституційних прав громадян. Сьогодні не лише Україна, але й весь світ бачить, хто піднімає мовне та церковне питання, провокуючи релігійний конфлікт, хто працює на розкол країни", - переконані в політсилі.

Юридично неупереджене й політично незаангажоване рішення суду дозволить нам захистити конституційні права і свободи громадян.

"Опозиційна платформа – За життя", діючи в рамках правового поля, не дозволить проводити рейдерські захоплення церковного майна і буде захищати священнослужителів і парафіян УПЦ – єдиної канонічної церкви в Україні, проти яких вже сьогодні запущений маховик політичних репресій, обіцяють в політсилі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів