Нікопольський завод феросплавів більше не експлуатуватиме ув'язнених жінок

Дільницю з надання послуг щодо вибірки шлако-металевої суміші на АТ "Нікопольський завод феросплавів", де працювали засуджені жінки, буде закрито з 18 жовтня, а договір із заводом - розірвано. Про це повідомив заступник міністра юстиції Денис Чернишов, пише "Укрінформ".

"З метою недопущення працевлаштування засуджених жінок на важких роботах було ухвалено рішення про закриття цієї дільниці з подальшим працевлаштуванням жінок на швейній дільниці. Відповідно до умов договору керівництвом державного підприємства "Підприємство ДКВС України (№ 79)" 08.10.2018 року було письмово попереджено АТ "Нікопольський завод феросплавів" за 10 днів про розірвання договору, і з 18 жовтня 2018 року зазначену дільницю буде закрито", - поінформував Чернишов.

Він пояснив, що відповідне рішення було ухвалено за результатами проведеної 5 жовтня 2018 року повторної атестації працівників керівного складу державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства юстиції України.

Зокрема, зауважив Чернишов, одне з питань, яке розглядали в процесі атестації, стосувалося директора державного підприємства "Підприємство ДКВС України (№ 79)", де засуджених жінок було працевлаштовано на дільниці з надання послуг щодо вибірки шлако-металевої суміші на АТ "Нікопольський завод феросплавів".

Раніше в програмі "Ліга корупції" на "112 Україна" повідомлялося про те, що ув'язнені "Підприємства ДКВС України № 79" важко працювали в кар'єрі Нікопольського феросплавного заводу.

Окрім того, 30 липня 2018 року речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко на сторінці у Facebook повідомив про те, що працівники прокуратури виявили грубі порушення законодавства про працю при залученні до оплачуваних робіт засуджених жінок у "Покровському виправному центрі № 79".

Зокрема, як повідомив він, перевіркою встановлено, що всіх засуджених, які відбувають покарання у виправному центрі, у порушення вимог ч. 1 ст. 60 Кримінально-виконавчого кодексу України залучено до оплачуваних робіт без строкових трудових договорів.

Крім того, за його словами, 30 засуджених жінок працюють у вкрай важких умовах на Нікопольському заводі феросплавів.

Лисенко зауважив, що в'язні скаржилися на недотримання елементарних умов техніки безпеки та виробничої санітарії на вказаному об'єкті, а також невиплату їм заробітної плати, ненадання своєчасної медичної допомоги та неможливість відвідування лазні виправного центру (у літній період засуджені змушені митися в літньому душі, який не обладнано належним чином).

Джерело: Укринформ

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів