скриншот

Житель Берліна Андреас Бруквітц і кореспондент української редакції Deutsche Welle перевірили, чи легко буде іноземцям орієнтуватися в Києві під час пісенного конкурсу Євробачення-2017. Відеосюжет опубліковано на сайті DW.

З'ясувалося, що таксисти, помічаючи іноземців, завищують ціну. Щоб доїхати до вул. Жилянської від центрального залізничного вокзалу, в іноземця попросили 100 грн – удвічі дорожче, ніж зазвичай.

Після цього він вирішив скористатися громадським транспортом і виявив, що на електронному табло на зупинці немає перекладу на англійську. Для туристів обіцяли транспорт зі спеціальним маркуванням до Євробачення й англомовні карти, але цього досі немає.

Кондуктор також не змогла підказати, де вийти - допомогли пасажири.

Іноземцям нелегко знайти вхід в метро, адже покажчиків немає. Також немає інструкцій, у яких пояснюються способи оплати в метрополітені.

Біля метро "Лівобережна", куди і будуть приїжджати гості з усієї Європи, поки немає ні світлофорів, ні зебри. Щоб перейти дорогу, довелося порушувати правила. Коли журналіст з іноземним гостем дісталися до МВЦ, на ньому не було жодних афіш, що свідчать про підготовку до Євробачення.

"Спочатку мені все здавалося складним: як рухається громадський транспорт, як називаються станції, куди мені треба увійти. Люди частково допомагають, але до кінця не можуть допомогти. Коли я говорив, що хочу потрапити туди або сюди, вони говорили "Я не розумію", - розповів Андреас Бруквітц.

Зазначимо, мер Києва Віталій Кличко дав доручення київським чиновникам та працівникам комунальних служб до 1 травня повністю підготувати столицю України до проведення Євробачення. За оцінками Держкомтелерадіо, Україна відстає від плану підготовки "Євробачення" на 48 годин.

Відкриття конкурсу відбудеться 7 травня, півфінали - 9 та 11 травня, фінал - 13 травня.