НБУ випустив пам'ятну монету на честь річниці створення Військово-морського флоту України

Монета номіналом 10 гривень присвячена сторіччю українського ВМФ

З відкритих джерел

Національний банк України випустив нову пам'ятну монету, присвячену сторіччю створення Українського військово-морського флоту. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Новини за темою: Нацбанк ввів у обіг дві пам’ятні монети по 10 та 5 гривень з літаками Ан

Як повідомляється, на аверсі монети розміщено малий державний герб України, стилізований прапор Військово-морського флоту України на початку ХХ століття і абрис військового корабля на хвилях. Також на аверсі розташувалися вертикальний напис "Україна", рік карбування та номінал - 10 гривень.

Пресс-служба НБУ

На реверсі НБУ розмістили напис "100" на тлі стилізованих хвиль; при цьому в нулі вписані роза вітрів і накладений на якір тризуб із датами - 1918 і 1920. Вгорі і внизу зображення - підпис: "Створення українського військово-морського флоту".

Пресс-служба НБУ

Український ВМФ був створений на початку 1918 року Центральною Радою, яка ухвалила низку військово-морських законів, у тому числі "Тимчасовий закон про флот". Пізніше, 29 квітня 1918 року, командувач Чорноморським флотом адмірал Саблін, з урахуванням настроїв серед українських моряків, оголосив усі кораблі, що базувалися в Севастополі і Криму, флотом УНР і наказав підняти український прапор.

Новини за темою: Нацбанк випустив пам'ятну монету на честь українських добровольців

Джерело: Пресс-служба НБУ

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів