НАЗК завершило повну перевірку е-декларації екс-глави НБУ Гонтаревої за 2016 рік, виявлено порушення

Водночас підстав для притягнення Гонтаревої до адміністративної або кримінальної відповідальності немає - вона повинна буде подати виправлену декларацію

Валерія Гонтарева Пресс-слжуба НБУ

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) завершило повну перевірку електронної декларації колишньої голови Національного банку Валерії Гонтаревої за 2016 рік. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Рішення про результати здійснення повної перевірки декларацій ухвалено стосовно 7-ми осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", - йдеться в повідомленні НАЗК.

При цьому уточнюється, що серед них екс-глава НБУ Валерія Гонтарева.

Як зазначило "Українським новинам" джерело у відомстві, під час повної перевірки електронної декларації Гонтаревої було виявлено порушення.

Зокрема вона не вказала відомості про дохід, отриманий у вигляді додатково блага, в сумі 11,2 тис. грн.

Також в е-декларації екс-глава НБУ не відзначила 28,4 тис. грн, отримані її чоловіком Олегом Гонтаревим у вигляді дивідендів, додаткового блага та інших доходів.

До того ж у декларації вказано недостовірні дані про нараховану сину зарплату на суму 16,5 тис. грн.

У розділі "Об'єкти нерухомості" екс-глава Нацбанку неналежним чином вказала вартість земельної ділянки площею 2 500 кв. м у селі Гореничі (Київська область).

Також у декларації не вказано відомості про компанію "Вансер Груп", кінцевим бенефіціаром якої станом на 31 грудня 2016 року був її старший син Антон.

При цьому співрозмовник видання зазначив, що підставою для повної перевірки електронної декларації Гонтаревої було повідомлення про  її відпочинок на Мальдівах у липні 2016 року.

За його словами, Гонтарева підтвердила НАЗК свій відпочинок із сім'єю і надала копії підтверджувальних документів. За результатами перевірки агентство встановило, що Гонтарева вказала недостовірні дані, які відрізняються від достовірних, на загальну суму 57,4 тис. гривень. 

"У зв'язку з цим підстав для притягнення Гонтаревої до адміністративної або кримінальної відповідальності немає - вона повинна буде подати виправлену декларацію", - підсумовують у відомстві.

Як відомо, НАЗК почала повну перевірку електронної декларації Гонтаревої майже рік тому, у червні 2017 року. На той час вона вже не виконувала свої обов'язки.

Нагадаємо, Гонтарева заявила про свою відставку у квітні 2017 року, однак звільнили її з посади лише в березні 2018 року. 

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів