"Наш край" запропонував уряду план працевлаштування близько 4 млн заробітчан, які щорічно виїжджають за кордон

За словами Олександра Мазурчака, тільки суттєве зростання економіки може підвищити заробітну плату і купівельну спроможність громадян

За рік у пошуках заробітку за кордон виїздить близько 4 мільйонів українців, які не можуть працевлаштуватись вдома. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак у зверненні до Кабміну із вимогою розробити покроковий план розвитку економіки для зменшення ризиків від трудової міграції, повідомляє прес-служба.

За його словами, понад три мільйони українців зустріли травневі свята на роботі за кордоном.

“З початком тепла українці вирушили на сезонні роботи за кордон. У середньому за рік у пошуках заробітку з країни виїжджає близько 4 млн громадян, з них понад 2,5 млн проживають там постійно. І це не тільки збіднілі українці, яким нема що втрачати: виїжджають науковці, бізнесмени, лікарі та підприємці. Для зменшення ризиків від трудової міграції треба впритул зайнятись вітчизняною економікою – не для звітів МВФ, а для вирішення нагальних проблем розвитку країни”, – зазначив Олександр Мазурчак.

За словами Олександра Мазурчака, тільки суттєве зростання економіки може підвищити заробітну плату та купівельну спроможність громадян.

"Усе, що сьогодні робить уряд, – це підготовка кадрів для економік країн ЄС. Кабміну необхідно негайно розробити заходи, які спонукатимуть підприємства підвищувати заробітну плату, уповільнюватимуть інфляцію та збільшуватимуть купівельну спроможність громадян", – заявив він.

"Наш край", наголосив Олександр Мазурчак, напрацював пакет заходів для розвитку економіки.

"Ми пропонуємо вкладати кошти в будівництво доріг, тому що нові якісні дороги працюють на розвиток економіки. Слід реанімувати оборонно-промисловий комплекс. В аграрному секторі: розвивати мале та середнє фермерство, переробку сировини в готовий продукт. Окрім цього потрібно запроваджувати електронне урядування як у розвинених країнах, посилити захист бізнесу від рейдерства та тиску з боку силовиків", – відзначив він.

Інакше українці далі працюватимуть на економіку інших держав, вважає Олександр Мазурчак.

Як відомо, Україна входить до першої десятки країн-донорів міжнародних мігрантів у світі. За оцінками експертів, кількість трудових мігрантів щороку сягає 4 млн осіб. При цьому, одночасно за межами країни може знаходитися понад 2,5 млн українців.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів