"Наш край": Вимагаємо від ГПУ та СБУ розслідувати дії урядовців, які готують країну до відключення від газу навесні

Мазурчак також додав, що "Наш край" вимагає термінового звіту уряду у Верховній Раді щодо плану дій виходу з цієї критичної ситуації

Партія "Наш край" вимагає від ГПУ та СБУ розпочати розслідування злочинної халатності членів уряду, які готують країну до масового відключення газу і тепла. Про це заявив співголова партії "Наш край" Олександр Мазурчак, коментуючи рішення урядовців щодо припинення навчання в школах та садках через економію газу. 

Мазурчак також додав, що "Наш край" вимагає термінового звіту уряду у Верховній Раді щодо плану дій виходу з цієї критичної ситуації.

"Сьогодні всіх шокувала новина про те, що країна змушена економити газ - школи та садки буде закрито до 6 березня. Незважаючи на осінні заяви Гройсмана і Насалика про те, що запасів газу для опалювального сезону вистачить, сьогодні ми дізнались, що це неправда. Тому вимагаємо від Генпрокуратури та СБУ розслідувати дії посадовців, через яких країна в п'ятнадцятиградусні морози, як виявилося, без газу. Винних у цій халатності треба покарати, а уряд має терміново відзвітувати щодо планів виходу з цієї ситуації", - заявив Мазурчак.

Він також додав, що нинішні дії уряду з економією газу на школах та садках свідчать про повну некомпетентність чиновників та провалення опалювального сезону.

"Економію газу почали одразу зі шкіл та дитячих садків. Понад тиждень навчальні заклади не опалюватимуть. Зниження температури в навчальних закладах може призвести до виморожування закладів нижче за допустиму санітарну норму. І це означає, що діти повернуться до холодних класів та груп. А потім - будемо їх лікувати від застуди", - додав Мазурчак.

Співголова партії нагадав, що ще у вересні прем'єр-міністр звітував про повну готовність до опалювального сезону.

"Сьогодні потрібно змусити посадовців, які надавали неправдиву інформацію, відповідати за свої слова. У нас виникає логічне запитання: куди зник газ? Особливо, якщо врахувати той факт, що ми мали теплу зиму", - резюмував Мазурчак.

Як відомо, раніше прем'єр-міністр, профільні міністри та керівництво "Нафтогазу" заявляли, що в Україні вистачає енергоресурсів для проходження опалювального сезону 2017-2018 років. Але сьогодні в усіх школах та садках було припинено навчання через вимушену економію газу. У компанії "Укртрансгаз" 1 березня заявили про низький тиск у магістральних газопроводах на вході в українську ГТС і додали, що падіння тиску на вході системи ускладнює його транзит і споживання.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів