Партія "Наш край" закликає правоохоронні органи та уряд дати правову оцінку діям керівництва газопостачальних підприємств, які залишили міста Славутич і Смілу без тепла взимку, а парламент – ухвалити законопроект щодо заборони відключення соціальних об'єктів від постачання газу під час опалювального сезону. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак у зверненні, надісланому до правоохоронних органів, Кабміну та Верховної Ради.

Він нагадав, що народний депутат від партії “Наш край” Сергій Шахов зареєстрував у Верховній Раді відповідний законопроект, яким забороняється відключати від тепло- та газопостачання об’єкти соціальної сфери.

“Верховна Рада має якнайшвидше розглянути цей законопроект. Лікарні, поліклініки, школи та дитячі садки за жодних умов не мають опинятися без тепла та гарячої води. І це гарантує наш законопроект”, – наголосив Олександр Мазурчак.

За його словами, потрібно виключити ситуації, коли об'єкти соціальної інфраструктури та житлові будинки відключають від тепла узимку.

"За один крок від катастрофи нещодавно опинились міста Славутич і Сміла, які відключили від газопостачання під час опалювального сезону. Ми вимагаємо від правоохоронних органів та КМУ провести публічне розслідування та покарати винних, якщо будуть виявлені порушення чинного законодавства в діях керівництва газопостачальників”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що це вже третій випадок за останні 2 місяці, коли українці стають заручниками з’ясування стосунків між олігархами та чиновниками НАК “Нафтогазу”.

“На початку грудня минулого року у Кропивницькому дитячі садки, школи, лікарні та житлові будинки опинились без тепла та гарячої води. Тепер та сама історія повторилася у Смілі та Славутичі. І тільки відносно тепла погода врятувала систему опалення від знищення та катастрофи”, – переконаний Олександр Мазурчак.

Як відомо, 30 січня місто Славутич Київської області відключили від газопостачання через заборгованість теплопостачального підприємства. 1 лютого всі котельні в Смілі Черкаської області відключили від газу.

Раніше, 27 листопада минулого року в Кропивницькому ВАТ “Кіровоградгаз” відключило від опалення 7 котелень, посилаючись на значну заборгованість з боку міста. 18 грудня у Верховній Раді народним депутатом від партії "Наш край" Сергієм Шаховим зареєстровано законопроект №7408 "Про внесення змін до деяких законів України щодо недопущення відключення від теплопостачання об'єктів соціальної інфраструктури".