Микола Мартиненко
Фото з відкритих джерел

Нардепи з "Народного фронту" Павло Пинзеник та Андрій Тетерук, а також заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера заявили про намір взяти екс-нардепа Миколу Мартиненка на поруки. Про це вони заявили журналістам під будівлею Солом'янського райсуду м. Києва, передає телеканал "112 Україна".

"Я особисто був присутній при затриманні Миколи Мартиненка. Це відбулося у нашому партійному офісі, в офісі "Народного Фронту". Було повідомлено, що причиною затримання Миколи Мартиненка детективами НАБУ є їхні побоювання щодо його можливої втечі. Рівень абсурду зашкалює...  Дякувати Богу, все в порядку, Мартиненко чудово себе почуває, передає усім вітання і сподівається, що найближчим часом почнеться судове засідання. Я буду присутнім на судовому засіданні. Якщо суд вважатиме за можливе, я готовий взяти Миколу Мартиненка на поруки… Я спілкувався з Миколою Мартиненко, я не розумію, і він не розуміє, як він взагалі причетний до ситуації, пов’язаної з цим підприємством", - зазначив Пинзеник.

У свою чергу народний депутат Андрій Тетерук також зауважив, що готовий взяти Мартиненка на поруки. "Зараз ознайомлюся, якщо є така ініціатива, я її підтримаю", - сказав він.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера наголосив, що вже виступив із ініціативою про особисте взяття на поруки Миколи Мартиненка. "Я знаю його щонайменше 15 років, були випадки, коли доводилося з ним співпрацювати. Це були ситуації, коли за його підписом вносилися подання щодо складу формування окружних виборчих комісій, голови фракцій мали таке право, була досить тісна взаємодія", - відзначив він.

Раніше про намір взяти на поруки Мартиненка заявили міністр молоді та спорту Ігор Жданов та міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Нагадаємо, екс-депутату вчора, 20 квітня, вручили повідомлення про підозру. Його підозрюють у розтраті коштів ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Представник НАБУ Оксана Митницька на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", розповіла, що йдеться про схему закупівлі уранового концентрату за завищеними цінами. "Як встановило слідство, закупівля здійснювалася через компанію-посередника, підконтрольну колишньому народному депутату. В результаті цієї схеми державному підприємству було завдано збитків на суму понад 17 млн дол. Йдеться про ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)", - уточнила вона.