Нардеп Шурма: Владі не подобається, що "112 Україна" та NewsOne піднімають гострі для держави питання

"Вся коаліція, починаючи з 2014 року, активно користувалася "112 Україна", - нагадав депутат

2000

Народний депутат Ігор Шурма вважає, що санкції проти "112 Україна" і NewsOne хочуть ввести з причини того, що в ефірах телеканалів піднімалися гострі питання, що стосуються держави. Про це Шурма сказав у коментарі кореспонденту "112 Україна".

За його словами, питання цензури щодо ЗМІ в Україні виникає циклічно - напередодні президентських і парламентських виборів.

"Коли це все виконується за межами суду, воно викликає питання. Вся коаліція, починаючи з 2014 року, активно користувалася "112 Україна". У них не виникало тоді ніяких питань ні щодо редакційної політики, ні бенефіціарних власників, все було нормально. В один момент, коли економічна і політична ситуація почала в Україні розгортатися в іншу сторону, у нас запасний варіант – ми шукаємо "руку Кремля", інші речі і починається так званий тиск… Очевидно не подобається сьогодні владі те, що на таких передачах піднімаються гострі питання по державі", - вважає депутат.

Новини за темою: Постанова Ради щодо санкцій проти "112 Україна" та NewsOne до РНБО не надходила

Ігор Шурма висловив переконання, що скандальне рішення депутатів стане предметом обговорення в ПАРЄ і ОБСЄ, які навряд чи схвалять його.

Як повідомлялося, у четвер парламент закликав Раду національної безпеки і оборони України (РНБО) запровадити санкції проти телеканалів NewsOne і "112 Україна". Проект постанови № 9157 "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" підтримали 229 народних депутатів.

Гендиректор телеканалу Єгор Бенкендорф заявив, що спроби зупинити діяльність "112 Україна" є частиною більш масштабного процесу і стосуються незадовільної ситуації з дотриманням свободи слова в Україні. За його словами, сьогодні телеканал "112 Україна" змушений констатувати неможливість самостійного захисту своїх прав за допомогою правових інструментів і те, що незабаром це може призвести до припинення мовлення каналу. 

Звернення було направлено президенту Європейської комісії Дональду Туску, верховному представникові Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні, генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду, президенту Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск'є, голові Комітету міністрів Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, координатору програм у Європі та Центральній Азії Комітету захисту журналістів Ніні Огняновій, генеральному секретарю Міжнародної федерації журналістів Ентоні Беланжеру.

Крім того, звернення було відправлено до міжнародних організацій Human Rights Watch, Freedom House, Amnesty International, "Репортери без кордонів" і Європейської федерації журналістів.

Телеканал "112 Україна" ще раз підкреслює, що протягом всього періоду свого існування він дотримується принципів журналістської роботи, на рівних правах надає можливість для висловлення своєї позиції всім українським політикам, представникам органів влади та незалежним експертам, а також принципово не уникає висвітлення гострих політичних і соціальних тем, і що саме така позиція телеканалу викликає і викликатиме спротив з боку окремих політиків і політичних сил.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів