Найкращими закладами вищої освіти України визнали КПІ та КНУ, - рейтинг

Зазначають, що загалом українські університети покращують показники за усіма напрямами своєї діяльності, разом з тим їм усім притаманна інформаційна закритість порівняно із європейськими університетами

В Україні найкращими закладами вищої освіти (ЗВО) визнали "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Вони стали лідерами рейтингу "Топ-200 Україна – 2018" та розділили перше місце.

Такий академічний рейтинг створив Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" разом з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

Підкреслюють, що КПІ та КНУ діють у різних сферах суспільства, проте у національному вимірі за методикою "Топ 200 Україна" у поточному році отримали дуже близькі значення інтегрального показника, а разом з тим зі значним відривом віддалилися від групи інших університетів.

Новини за темою: ЗВУ замість ВНЗ: Кабмін замінив терміни відповідно до закону "Про освіту"

"Враховуючи досить близькі показники діяльності вказаних двох ЗВО за міжнародними і національними критеріями, в цьому році команда проекту "Топ 200 Україна" присудила їм загальне перше місце", - йдеться у повдіомленні.

Зазначають, що випускники цих закладів вищої освіти затребувані на ринку праці в Україні та за кордоном, що свідчить про високу якість фундаментальної підготовки студентів, впровадження інноваційних технологій, а також про тісну взаємодію з відповідними секторами економіки і суспільства.

При цьому КНУ ім. Тараса Шевченка має найвищий серед українських ЗВО рейтинг цитування своїх наукових праць за системою Scopus, а КПІ ім. Ігоря Сікорського став головним навчально-науковим центром країни у сфері інженерії і високих технологій.

Новини за темою: Знання на кінчику носа: Як віртуальну реальність використовують в освіті

Додають, що переважна більшість українських університетів покращує показники за усіма напрямами своєї діяльності. Разом з тим вони недостатньо інформаційно відкриті - зокрема, ректори понад 50 ЗВО ще не виставляють на сайтах університетів звіти про свою роботу. Крім того, відзначають низьку культуру ведення сайтів та сторінок у соцмережах закладів освіти, особливо англійською та іншими іноземними мовами.

Нагадаємо, раніше КПІ та КНУ вже обіймали перші позиції у рейтингах українських закладів вищої освіти.

Перші десять закладів вищої освіти у рейтингу "Топ-200 Україна 2018" Євроосвіта

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів