Надання Українській православній церкві автокефалії може призвести до кровопролиття, - УПЦ МП

Іларіон називає київського Патріарха Філарета "лідером самопроголошеного Київського патріархату", а прагнення української церкви до автокефалії - "розколом"

Открытый источник

Глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон заявив, що надання УПЦ автокефалії "може призвести до кровопролиття". Про це він заявив в інтерв'ю грецькому агентству церковних новин "Ромфеа", пише "Інтерфакс-Релігія".

Київського Патріарха Філарета він назвав "лідером самопроголошеного Київського патріархату", а прагнення української церкви до автокефалії - "розколом".

"Філарет ... говорить про те, що як тільки буде створено нову церковну структуру, до неї мають перейти Києво-Печерська лавра і Почаївська лавра", - зазначив Іларіон і додав, що це "може призвести до трагічних наслідків, оскільки віруючі просто не віддадуть лаври".

"Зараз близько 50 храмів канонічної Української церкви незаконно захоплені розкольниками (УПЦ КП - ред.), відбувається насильство над православними віруючими. А якщо розкольники почнуть захоплювати лаври. Тисячі людей зберуться, будуть захищати ці обителі, проллється кров", - заявив Іларіон. 

Раніше Іларіон завляв, що у разі отримання Томосу може бути створено унію між православними, католиками та греко-католиками. Також він заявляв, що крім УПЦ Московського патріархату в Україні "немає і не може бути канонічної православної Церкви".

Президент України Петро Порошенко підписав звернення до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії УПЦ 17 квітня 2018 року. Представники УПЦ МП, а також партії "Опозиційний блок" виступили із заявами про те, що вважають звернення президента і Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні перевищенням влади, а також спробою розколу українського суспільства.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів