Надання Томосу про автокефалію УПЦ, ніби містичний привид, - апостольський нунцій в Україні

Надання Томосу про автокефалію УПЦ, ніби містичний привид, про який чути, що говорять, але нічого конкретного. Таку думку у своєму виступі на Синоді єпископів Української греко-католицької церкви висловив апостольський нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, повідомляє "Релігія в Україні".

Архиєпископ наголосив на важливості Синоду в особливий момент життя України, вказавши, що аналізувати ситуацію належить не йому. "Дозволю собі лише звернути увагу на тематику, яка стала в центрі загальної уваги у країні і досі там знаходиться: надання Томосу автокефалії місцевої Православної Церкви. Це як містичний привид, про який чули, але якого не видно; якого чекають, але не знають, коли він буде; про якому люди говорять, але невідомо, що саме говорять", - вважає він.

Ґуджеротті зазначив, що ця тема також чутлива і для УГКЦ, оскільки ряд аспектів зачіпає ті моменти, які були важливі для церкви з давніх часів.

При цьому архієпископ підкреслив, що "Церква – це, насамперед, наречена Христа, а тільки потім - прояв напрямку соціального переживання", а тому в публічних дискусіях хотілося б чути більше про віру і менше про політику.

Зазначимо, що протягом останніх місяців глава УГКЦ верховний єпископ Святослав неодноразово підкреслював, що питання автокефалії є виключно внутрішньою справою Православних Церков в Україні.

Нагадаємо, наразі очікується рішення щодо надання Українській православній церкві Київського патріархату Томосу про автокефалію, про який до Константинопольського патріархату звернулися не тільки представники церкви, але і президент України Петро Порошенко і Верховна Рада.

Раніше Константинопольський патріархат направив до України двох екзархів для вивчення питання про надання Українській православній церкві автокефалії Київського патріархату, в Українській Православній Церкві, яка є частиною Російської православної церкви і визнана в усьому світі канонічною, такий крок Фанара назвали антиканонічним і таким, що порушує синодальне право, оскільки не подавали прохання про автокефалію ні до Москви, ні до Константинополя.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів