НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання понад 2 млн грн НАК "Надра України"

Дев'ятьом особам навесні 2018 року повідомлено про підозру

censor.net.ua

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про завершення розслідування дев'ятьом підозрюваним у заподіянні 2 млн 188 тис. грн збитків ДП НАК "Надра України" - "Чернігівнафтогазгеологія". Про це йдеться в повідомленні бюро.

"22 листопада 2018 року стороні захисту надано доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення. Зокрема, йдеться про колишнього директора ДП НАК "Надра України" - "Чернігівнафтогазгеологія", головного інженера ДП НАК "Надра України" - "Чернігівнафтогазгеологія", директора приватної компанії та його заступника, п'ятьох працівників Прилуцької нафтогазорозвідувальної експедиції ДП НАК "Надра України" - "Чернігівнафтогазгеологія", - сказано в повідомленні.

У НАБУ відзначають, що цих осіб підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Новини за темою: Вищий госпсуд задовольнив касацію НАК "Надра України" у справі Сахалінського газового родовища

Як встановило слідство, "Чернігівнафтогазгеологія" - відокремлений підрозділ НАК "Надра України" - в липні 2016 року передав в оренду 248 бурильних труб вартістю 2 млн 188 тис. грн приватній компанії, яка одразу надала їх у суборенду іншій, пов'язаній з нею структурі.

Остання мала повернути це обладнання у вересні 2016 року, але фактично цього не зробила. Хоча, як зазначають у бюро, за паперами це скидалося на те, що бурильні труби ніби повернуто. Надалі, на думку слідства, щоб приховати факт відсутності цих труб, працівники Прилуцької нафтогазорозвідувальної експедиції ДП НАК "Надра України" - "Чернігівнафтогазгеологія", склали підроблені документи про відбракування та переведення бурильного обладнання в брухт чорних металів.

"Слідство має докази, які свідчать, що в такий спосіб люди діяли з відома директора та головного інженера ДП НАК "Надра України" - "Чернігівнафтогазгеологія", - констатували в НАБУ.

Нагадується, що розслідування наведених фактів розпочато в березні 2017 року. Про підозру особам повідомлено навесні 2018 року.

Новини за темою: НАБУ завершило слідство у справі співробітника СБУ, підозрюваного в отриманні 47,5 тис. дол. хабара

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів