На військових складах у районі Ічні на момент початку пожежі було 69,5 тис. тонн боєприпасів, - Полторак

Загалом арсенал в Ічнянському районі здатний розмістити 127 тис. тонн боєприпасів

З відкритих джерел

На складах арсеналу Міністерства оборони біля Ічні в Чернігівській області на момент початку пожежі було 69,5 тис. тонн боєприпасів. Про це під час засідання Кабінету міністрів, яке транслював "112 Україна", повідомив міністр оборони України Степан Полторак.

"На момент події на складах знаходилося 69,5 тис. тонн боєприпасів, з них можливих до застосування було 43 тис. тонн. Решта 18 тис. тонн - це елементи боєприпасів та комплектувальні до боєприпасів", - сказав міністр.

Також на складах знаходилися боєприпаси, які не перебували на озброєнні армії і підлягали утилізації.

Міністр також повідомив, що в цілому арсенал в Ічнянському районі здатний розташувати 127 тисяч тонн боєприпасів.

"На початку 2014 року там знаходилося 125 тисяч тонн боєприпасів. За останні роки ми передислокували в інші місця, на інші бази та арсенали 56 тисяч тонн боєприпасів. Це приблизно 1,5 тисячі вагонів, 50 складів", - зазначив Полторак.

На удосконалення умов зберігання боєприпасів у поточному році було виділено 13 млн гривень, з них 9,6 млн гривень - профінансовано.

Новини за темою: Жодне з шести повідомлень про випадки мародерства в Ічнянському районі не підтвердилося, - Аброськін

Варто відзначити, що вчора, 9 жовтня, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Родіон Тимошенко під час брифінгу, який транслював "112 Україна", не розповів, скільки боєприпасів зберігається на складі, пославшись на секретність даних.

"Ви ж не іноземна розвідка, правильно? Вам точні дані, скільки зберігається боєприпасів (потрібні для того, - ред.), щоб порахувати бойовий потенціал ЗСУ? Я думаю, це вам не потрібно. Я сказав, що ви помилилися. Ви сильно помилилися. Некоректно навіть у пресі оголошувати, скільки тонн боєприпасів, якого калібру боєприпаси там знаходяться. Для чого інформувати в умовах ведення бойових дій противника про те, що знаходиться на складах?" – заявив Тимошенко.

Годиною раніше брифінгу Міноборони прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій повідомила, що на складах шостого арсеналу Міністерства оборони біля смт Дружба Чернігівської області, на технічній території якого в ніч на вівторок почалася пожежа, перебуває близько 88 тис. тонн боєприпасів. Пізніше Міністерство оборони України спростувало цю інформацію.

"Якщо вас цікавить тоннаж, то я скажу, що пожежею охоплено лише 10% технічної території із загальної кількості. Якщо вас цікавить загальний тоннаж, то ця інформація, скажімо, закрита, але я скажу, що приблизно в 1,5-2 рази помилилися кореспонденти, які давали інформацію", - прокоментував дані ДержНС Тимошенко.

Як повідомлялося, вибухи на складах боєприпасів поблизу міста Ічня почалися 9 жовтня близько четвертої ранку. На місці події організували штаб ліквідації пожежі. 

Також у районі населеного пункту Ічня закрито повітряний простір у радіусі 30 км, припинено рух автомобілів і потягів

У ДержНС також повідомили, що в зону відселення потрапляють близько 20 тис. осіб.

Повідомлялося, що рятувальники локалізували 35% території пожежі. 

Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею "Недбалість". СБУ розглядає три версії детонації боєприпасів: вчинення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи; порушення правил пожежної безпеки або зберігання боєприпасів; навмисний підпал або підрив з метою приховування нестачі боєприпасів.

Петро Порошенко вимагає швидких результатів розслідування вибухів на артскладах в Ічні.

 
Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів