На Одещині виявлено агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul)

В інших областях України циркулюють європейські зразки вірусу D8

На Одещині, на відміну від інших областей України, циркулює агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul), який провокує ускладнення та високий рівень захворюваності серед населення. Про це з посиланням на заяву очільника області Максима Степанова повідомляє прес-центр ОДА. 

Зазначається, що Національна лабораторія України після перевірки зразків підтвердила циркулювання вірусу B3 тільки на території Одещини.

В інших областях України циркулюють європейські зразки вірусу D8. І лише в Одеській області, окрім D8, виявили B3 (Kabul).

Він характеризується високою патогенністю та вірулентністю. Його агресивність дає високий рівень захворюваності та летальності. Такі результати були лабораторно підтверджені у Копенгагені.

Напередодні Одеса отримала 3 тис. доз вакцини від кору з Дніпропетровської області. Загалом область потребує ще 9 тис. доз, аби забезпечити колективний імунітет на рівні 95%.

Нагадаємо, що в Україні від початку 2018 року на кір захворіли 3 тис. 554 особи. У лютому МОЗ очікує на поставку 220 тис. доз вакцин від кору, паротиту і краснухи.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...