На Одещині виявлено агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul)

В інших областях України циркулюють європейські зразки вірусу D8

З відкритих джерел

На Одещині, на відміну від інших областей України, циркулює агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul), який провокує ускладнення та високий рівень захворюваності серед населення. Про це з посиланням на заяву очільника області Максима Степанова повідомляє прес-центр ОДА. 

Зазначається, що Національна лабораторія України після перевірки зразків підтвердила циркулювання вірусу B3 тільки на території Одещини.

В інших областях України циркулюють європейські зразки вірусу D8. І лише в Одеській області, окрім D8, виявили B3 (Kabul).

Він характеризується високою патогенністю та вірулентністю. Його агресивність дає високий рівень захворюваності та летальності. Такі результати були лабораторно підтверджені у Копенгагені.

Напередодні Одеса отримала 3 тис. доз вакцини від кору з Дніпропетровської області. Загалом область потребує ще 9 тис. доз, аби забезпечити колективний імунітет на рівні 95%.

Нагадаємо, що в Україні від початку 2018 року на кір захворіли 3 тис. 554 особи. У лютому МОЗ очікує на поставку 220 тис. доз вакцин від кору, паротиту і краснухи.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів