На місце Холодницького багато охочих, - екс-заступник генпрокурора Баганець

Колишній заступник генерального прокурора України Олексій Баганець заявляє, що посада керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) є предметом інтересу для багатьох фігурантів українського політикуму

На місце глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницкого багато охочих. Про це заявив колишній заступник генпрокурора Олексій Баганець, повідомляють "Українські новини".

"Посада, яку займає сьогодні Холодницький, представляє великий інтерес для багатьох. Це пов'язано з тим, що САП зараз - абсолютно автономний орган, де забезпечена абсолютна незалежність його керівника. І це багатьом не подобається", - вважає  Баганець.

Він зазначає, що в Україні склалася унікальна ситуація - керівник САП не підпорядковується безпосередньо генпрокурору. "Навіть у європейських країнах, приміром, у тій же Румунії чи Іспанії органи антикорупційної прокуратури створені в системі Генеральної прокуратури, і їх керівники підконтрольні і підзвітні своїм генеральним прокурорам. У нас – голова спеціалізованої антикорупційної прокуратури на даний момент повністю незалежний від керівництва Генпрокуратури", - каже Олексій Баганець.

"Природно, на цю відокремлену посаду, без присутності прямого контролю зверху, претендує багато різних бажаючих. Для конкурентів посаду Холодницкого це ласий шматок", - зазначає екс-заступник генпрокурора.

На думку Баганця, враховуючи бажання влади отримати прямий контроль над керівником спеціальної антикорупційної прокуратури, яка забезпечує нагляд над процесуальним розслідуванням справ про корупцію топ-рівня, які проводить НАБУ, розклад "підкилимних ігор" насправді може виявитися яким завгодно.

Одним з претендентів на посаду керівника САП експерти і політологи називають головного військового прокурора Анатолія Матіоса. За інформацією інтернет-видання "Страна.ua", керівництво Військової прокуратури може бути причетне  до вимагання 2 млн дол. у сім'ї затриманого Генпрокуратурою екс-голови Державної податкової адміністрації в Харківській області Станіслава Денисюка. Зокрема, адвокат сім'ї Денисюков Вілков Сергій заявив, що справу про хабар намагаються перевести у Військову прокуратуру, а від його підзахисних вимагають дати покази про те, що до вимагання нібито причетний глава САП Назар Холодницький. За словами Сергія Вілкова, тиск з боку прокуратури активно підтримується НАБУ.

У свою чергу, політолог Вадим Карасьов  заявив, що розслідування проти голови САП відкрито для того, щоб змістити його з посади і призначити на його місце Анатолія Матіоса. На думку блогера Олександра Аронця, саме Матіос найбільш зацікавлений у відставці Холодницкого, так як після початку роботи Державного бюро розслідувань посаду головного військового прокурора буде скасована.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів