МЗС вимагає пустити українських або іноземних лікарів до Гриба, якого тримають у РФ

МЗС розцінює відмову в допуску українських лікарів до заарештованого в Росії українця Гриба як форму тиску на нього для отримання необхідних слідству свідчень

Ігор Гриб

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з черговою відмовою РФ допустити українських лікарів до громадянина України Павла Гриба, якого тримають незаконно, а також ігноруванням численних звернень Генерального консульства України в Ростові-на-Дону з приводу отримання актуальної інформації щодо стану його здоров'я. Про це йдеться в повідомленні прес-служби українського зовнішньополітичного відомства.

"Погіршення стану здоров'я Павла Гриба в установі тримання і ненадання медичної допомоги розцінюємо як форму тиску на нього задля отримання необхідних слідству свідчень. Такі дії демонструють ігнорування російською стороною не тільки рішення Європейського суду з прав людини № ECHR - LE2.3r від 6 жовтня 2017 року, але й основоположних прав людини", - йдеться в коментарі.

У МЗС вимагають негайно допустити українських або іноземних лікарів до Гриба для оцінки стану його здоров'я та надання необхідних медичних рекомендацій.

У відомстві також закликали міжнародних партнерів України посилити дипломатичний тиск на РФ і виступити на захист життя, безпеки і прав громадян України, яких незаконно тримають на території РФ.

Раніше повідомлялося, що влада РФ підозрює Павла Гриба в підготовці теракту в школі Сочі. 13 вересня, нагадаємо, російські ЗМІ заявили про арешт Гриба судом Краснодара на два місяці. А 18 жовтня російський суд продовжив термін тримання українця до січня 2018 року.

Також зазначалося, що ЄСПЛ вимагав від РФ висновку щодо стану здоров'я українця Павла Гриба і запропонував відправити до СІЗО своїх лікарів. 11 жовтня українська сторона відправила лікарів до затриманого українця, не дочекавшись дозволу РФ. Однак російська сторона так і не допустила їх до Павла. Сам Павло Гриб заявив, що не отримує призначених йому ліків і турбується про своє здоров'я.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів