МЗС України висловило протест у зв'язку з арештом адвоката Еміля Курбедінова

Причиною переслідувань адвоката вважають його правозахисну діяльність

Адвокат Еміль Курбединов, 05.02.2016 Facebook Anton Naumlyuk

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з арештом адвоката Еміля Курбедінова в Сімферополі. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій прес-службою МЗС України.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з сьогоднішнім незаконним рішенням російського окупаційного "суду" у Сімферополі засудити кримськотатарського активіста та адвоката Еміля Курбедінова до 5 діб адміністративного арешту", - зазначається в тексті заяви.

МЗС України вважає, що арешт Курбедінова пов'язаний з його участю в справі українських військовослужбовців, яких захопили в полон 25 листопада і звинувачують в незаконному перетині кордону РФ.

"Еміль Курбедінов є одним з ключових адвокатів у справах громадян України, незаконно утримуваних Росією за сфабрикованими та політично мотивованими звинуваченнями. Віднедавна він також захищає одного з військовополонених українських моряків. Власне, саме останній факт міг спричинити його затримання, однак це далеко не перший випадок переслідування російськими окупантами адвокатів та правозахисників. Лише у листопаді Еміль та двоє його колег, Ліля Геменджі  та Едем Семедляєв, отримали необґрунтоване !застереження" про "неприпустимість порушення законодавства про демонстрації", - нагадали у відомстві.

Таким чином, впевнені в міністерстві, Росія намагається позбавити українських політв'язнів, яких утримують в Росії, права на захист.

"Ми засуджуємо цю негідну практику і закликаємо Росію негайно її припинити. Росія повинна повністю виконати відповідні резолюції ГА ООН, прийняті в 2014, 2016, 2017 роках, а також рішення Міжнародного Суду щодо проміжних заходів у справі України проти РФ, ухвалене у 2017 році. Ми закликаємо міжнародну спільноту посилювати політико-дипломатичний та санкційний тиск на країну-агресора до моменту деокупації Криму та звільнення усіх незаконно утримуваних Росією українців", - підкреслюють у міністерстві.

Нагадаємо, адвокат Еміль Курбединов, затриманий вчора в Криму, заарештований на п'ять діб за пост у Facebook від 2013 року.

Це вже не перше затримання Курбедінова. Торік у січні його затримали в Бахчисараї через те, що в 2013 році він нібито опублікував у себе на сторінці у "ВКонтакте" фото та відео з мітингу організації "Хізб ут-Тахрір", яка у зв'язку зі зміненим юридичним полем у Криму виявилася забороненою.

Тоді суд розцінив, що публікація від 2013 року є правопорушенням російського законодавства, і заарештував адвоката на 10 діб.

5 лютого Курбедінова звільнили з-під арешту.

Джерело: МИД Украины

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів