МЗС України вимагає звільнити затримане в Криму риболовецьке судно та його екіпаж

"Затримання Росією риболовецького судна є узурпацією суверенних справ України щодо цієї акваторії та є порушенням Конвенції ООН з морського права, а також звичайного міжнародного права", - заявляють у МЗС

Открытый источник

Україна протестує проти затримання російськими прикордонниками українського риболовецького судна ЯМК 0041 біля узбережжя анексованого Росією Криму і вимагає звільнити екіпаж. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ.

"Україна заявляє категоричний протест проти незаконного затримання Російською Федерацією українського риболовецького судна ЯМК 0041 та його екіпажу поблизу кримського узбережжя", - повідомляє прес-служба.

Україна вимагає негайно звільнити риболовецьке судно та його екіпаж.

МЗС заявляє, що згідно з резолюцією Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй 68/262 від 27 березня 2014 року протиправна агресія Росії не змінює статус Криму як частини суверенної території України.

Україна є прибережною державою щодо акваторії, прилеглої до Криму, включаючи територіальне море, яке простягається на 12 морських миль від узбережжя.

"Затримання Росією риболовецького судна є узурпацією суверенних справ України щодо цієї акваторії та є порушенням Конвенції ООН з морського права, а також звичайного міжнародного права", - заявляють у МЗС.

Сьогодні стало відомо про затримання екіпажу українського риболовецького судна "ЯМК-0041" з припискою в Очакові нібито за незаконний вилов камбали. Загалом затримано п'ятьох осіб, усіх їх доправили до Криму.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів