Вадим Пристайко
МИД Украины

В ЄС мають підписати документи щодо безвізу для України до 18 травня. Про це сьогодні в ході засідання уряду повідомив перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

"26 квітня – це наступна дата, коли, швидше за все, комітет постійних представників ЄС підтвердить результати тріалога європейських інституцій з питання надання Україні безвізового режиму", - сказав він.

Новини за темою: У Києві розпочали роботу три сервіси оформлення і видачі закордонних паспортів

Також Пристайко додав, що 11 травня це питання буде подано на затвердження Ради ЄС і найближчим часом відбудеться підписання. "Швидше за все, 15-16, можливо, 18 травня, відбудеться підписання", - прокоментував міністр.

За словами Пристайка, українці отримають безвізовий режим з 30 країнами Європи, серед яких 26 членів ЄС (крім Ірландії та Великої Британії), а також країни, що входять до шенгенської зони: Ісландія, Ліхтенштейн, Швейцарія і Норвегія.

Також в ході засідання Пристайко зазначив, що пакет документів, який необхідно пред'являти на кордоні з ЄС, не зміниться після запровадження безвізового режиму.

"Щодо необхідних документів. Звучать байки про те, що раніше можна було отримати візу і бути впевненим в перетині кордону, тепер з собою потрібно тягнути купу документів, які прикордонники будуть запитувати на в'їзді", - розповів перший заступник міністра.

"Ні про які додаткові документи, крім тих, які прикордонник міг запитати у людини з візою в паспорті, ніхто питати не буде", - підкреслив Пристайко.

Нагадаємо, Європарламент 6 квітня проголосував за надання Україні безвізового режиму з ЄС. За це рішення проголосував 521 європарламентар. Проти – 75, 36 утрималися. Під час голосування сталася плутанина - не всі відразу зрозуміли, має Україна безвіз чи ні.