Митрополит Онуфрій: Константинопольська церква не має права надсилати в Україну своїх екзархів

Константинопольська церква не має права надсилати в Україну своїх екзархів. Про це заявив предстоятель Української православної церкви митрополит Онуфрій. Дії Патріарха Варфоломія суперечать канонічному праву, переконаний єпископ Климент.

"Такі дії знайшли осуд практично у всіх помісних церков православного світу і в тому числі тих церков, які зазвичай вважалися прихильниками і співбратами Константинопольського патріархату. Річ у тому, що відповідно до канонічного права жоден єпископ не може втручатися на територію іншого єпископа, який опікується певними єпархіями, певними парафіями на тій чи іншій території", - пояснив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Климент.

За словами єпископа Климента перед тим як направляти екзархів Константинопольська церква мала спочатку запитати дозволу на такі дії. З ним погоджується і експерт київського центру політичних досліджень і конфліктології Андрій Відішенко.

"Дії Константинопольської патріархії суперечать другому правилу Вселенського Собору. Зокрема, мова йде про те, що не будучи запрошеними єпископи не мають права втручатися в зону чужої канонічної юрисдикції", - зазначив Відішенко.

"Гіпотетична конфронтація між Московською та Константинопольською патріархіями ставить під питання єдність православної церкви як такої", - додав він.

Ряд церков вважає неканонічним призначення Вселенським патріархом Варфоломієм екзархів в Україну.

"Спроба ствердити першість з боку Константинопольської патріархії на кшталт Ватикану не буде визнана іншими помісними православними церквами, але, на превеликий жаль, може стати відправною точкою для дезінтеграційних процесів", - прогнозує Відішенко.

Окрім того, в Елладській православній церкві нагадали патріарху Варфоломію про те, що канони забороняють спілкуватися з представниками розколу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів