МВС: В Україні найближчим часом запровадять систему фото- і відеофіксації порушень ПДР

Зараз готуються всі необхідні документи, які повинні бути схвалені

З відкритих джерел

В Україні впровадження системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху відбудеться найближчим часом. Про це повідомив начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, передає прес-служба Міністерства внутрішніх справ. 

"Ми маємо запустити систему автоматичного контролю, але зробити це не так, як під час минулої спроби 2007–2010 рр., коли штрафи масово оскаржували в суді через відсутність технічного регламенту та прогалини в законодавстві. Саме тому сьогодні ми ретельно вибудовуємо всю нормативно-законодавчу базу", - сказав він. 

За його словами, зараз готуються всі необхідні документи, які повинні бути схвалені. 

"Перед нами стоїть амбітна мета запровадити систему вже цього року. Зокрема, прем’єр-міністр та міністр МВС на координаційній нараді з безпеки дорожнього руху ставили таке завдання. Та й не секрет, що у суспільства є запит", - зазначив Владислав Криклій.

Голова сервісного центру МВС додав, що система штрафних балів за порушення правил дорожнього руху повинна бути доопрацьована таким чином, щоб за кожне порушення був як грошовий штраф, так і накопичення балів, після певної кількості яких передбачено тимчасове позбавлення права керування транспортним засобом.

Планується, що кожне місто за погодженням з поліцією в місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках зможе самостійно встановлювати й обслуговувати камери відеоспостереження.

"Це все відбувається в рамках концепції децентралізації. Вартість одного комплексу відеофіксації варіюється від 10 до 50 тис. доларів. Міста зможуть обирати постачальників серед великої кількості виробників на світовому ринку. А кошти від штрафів планується частково залишати в місцевих бюджетах — 20% місту, 50% — в дорожній фонд, 30% — МВС", - пояснив Криклій.

Насамперед, за його словами, запрацюють вимірювачі швидкості, опісля запровадять контроль за рухом на світлофорах, перехрестях і розподільних смугах.

Раніше глава МВС Арсен Аваков заявив, що в Україні за півтора року можуть встановити близько 4 тис. камер відеофіксації. Він упевнений, що такі заходи призведуть до зниження аварійності та смертності на дорогах. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів