МВС почало роботу над створенням Єдиного реєстру випадків домашнього насильства

До розробки залучені як українські, так і міжнародні експерти

Заступник міністра МВС Тетяна Ковальчук фото Андрія Новицького

МВС працює над системою обліку випадків домашнього насильства. Про це заявила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, повідомляє прес-служба відомства.

"Домашнє насильство є досить латентним явищем. При цьому, ця проблема гостро стоїть не тільки в Україні, але і у всьому світі. За статистикою ООН, кожна третя жінка в світі страждає від фізичного або сексуального насильства. Люди не звикли говорити про це відкрито. Тема знаходиться в категорії "табу". Тому ми не знаємо реальних цифр, не можемо вести статистику точно. Сьогодні ми працюємо над розробкою ефективного механізму, який дозволив би вести облік таких випадків", - заявила вона.

Новини за темою: Жоден прояв домашнього насильства не залишиться без відповіді держави, - Ірина Луценко

Також вона нагадала про Закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству", який президент України Петро Порошенко підписав 7 грудня 2017 року.

Згідно з текстом закону, у МВС є півроку з моменту вступу закону в силу для того, щоб привести всі нормативно-правові акти у відповідність з ним, а також розробити ефективні механізми запобігання, реагування та обліку випадків домашнього насильства. Зараз над цим працюють робочі групи, до складу яких входять як українські, так і міжнародні експерти.

Новини за темою: Минулого року до правозахисників з приводу домашнього насильства звернулися майже 29 тис. осіб, - Суслова

"Потрібно розуміти, що це проблема не окремо взятої сім'ї, а всього суспільства", - підкреслила Ковальчук.

Раніше в інтерв'ю для 112.ua Тетяна Ковальчук повідомила, що на даний момент в Україні неможливо вести точну статистику по домашньому насильству і справжня кількість подібних злочинів невідома. За даними Офісу ООН від фізичного насильства в Україні страждає 60% жінок, і більша частина припадає саме на сімейне насильство.

Джерело: Пресс-служба МВД Украины

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів