МВС підтвердило факти викрадення невідомими зброї у своїх відділках у лютому 2014 року, - захист "беркутівців"

Генеральна прокуратура Юрія Луценка має намір до осені цього року передати до суду справу про розстріли на Майдані

В рамках кримінального провадження щодо колишніх співробітників ПМОП "Беркут", яких обвинувачують начебто в причетності до розстрілів людей на Майдані в лютому 2014 р., захист отримав офіційну відповідь Міністерства внутрішніх справ України щодо підтвердження фактів захоплення невідомими особами зброї та боєприпасів. Про це йдеться у відповіді МВС України на адвокатський запит захисника співробітників ПМОП "Беркут" Олександра Горошинського.

Протягом 18-19 лютого 2014 року близько 2000 невідомих осіб захопили у районних відділах міліції ГУ МВС України у Львівський області та ВДАІ Львівського міськуправління 1225 одиниць вогнепальної зброї та боєприпасів різного калібру.

У той же час близько 1000 невстановлених осіб захопили в адміністративних приміщеннях УМВС України в Тернопільській області 7 пістолетів Макарова, 112 патронів калібром 9 мм, 2 пістолети “Форт-17Р”, 52 патрони “Терен-3Ф” калібром 9 мм, 3 помпові рушниці “Форт” та 580 патронів “Терен-3Ф” калібром 12 мм.

Нагадаємо, нинішній генпрокурор Юрій Луценко ще в лютому 2014 року на сцені Майдану практично підтверджував захоплення зброї, говорячи, що "рано чи пізно вона приїде на Майдан". Луценко тоді зазначав, що протестувальники не мають наміру нікого стріляти, але будуть захищатися.

Адвокат беркутівців Горошинський вважає, що "ця інформація дає привід захисту співробітників спецпідрозділу "Беркут" припускати, що саме з цієї зброї міг здійснюватися розстріл як мітингуючих, так і працівників МВС під час подій на Майдані у лютому 2014 року".

Зазначимо, що Генеральна прокуратура Юрія Луценка має намір до осені цього року передати до суду справу про розстріли на Майдані. Серед підозрюваних – перші особи України того часу.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, з них 104 загинули.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...