МОЗ змінило умови прийому абітурієнтів до медичних вишів

До вимог додано ЗНО з іще одного предмету і підвищено мінімальний прохідний бал

З відкритих джерел

МОЗ України затвердило нові умови прийому абітурієнтів у вищі медичні навчальні заклади. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, був затверджений новий перелік конкурсних предметів та нові прохідні мінімуми для низки спеціальностей.

Так, окрім української мови і другого конкурсного предмета - біології або хімії, в якості третього конкурсного вводиться фізика або математика.

"Введення фізики або математики як третього профільного предмета є одним з кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику. Сучасна доказова медицина - точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою", - заявив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

Крім того, були встановлені нові прохідні мінімуми. Для абітурієнтів, які обрали спеціальності "Стоматологія", "Медицина" і "Педіатрія", він склав 150 балів з профільних предметів. Абітурієнтам, які подали документи на спеціальність "Фармація, промислова фармація", необхідно здати профільні предмети на більш ніж 130 балів.

Нові умови, зазначають в МОЗ, прийнято в рамках стратегії розвитку медичної освіти і спрямовано на покращення якості освіти лікарів.

Раніше повідомлялося, що МОЗ скасувало низку наказів, які регламентували зміст навчальних планів з підготовки фахівців у закладах вищої медичної освіти, дозволивши закладам самостійно формувати навчальні плани. Також заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський повідомляв, що Україна буде визнавати іноземні документи про післядипломну медичну освіту.

Джерело: Минздрав Украины

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів