МОЗ та Міносвіти нагадали про заборону відвідувати школу і садочки нещепленим дітям

Винятками є діти з медичними протипоказаннями до вакцинації

kyiveuromarathon

МОЗ України та Міністерство освіти і науки України відправили нагадування органам місцевої влади про те, що невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки. Винятками є діти з медичними протипоказаннями до вакцинації. Про це йдеться у відповідному документі від 6 вересня 2018 року з підписами Уляни Супрун та Лілії Гриневич.

"Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень", - йдеться у повідомленні на сайті МОЗ.

Новини за темою: Смерть дитини в Сумській обл. не пов'язана зі щепленням проти туберкульозу, - МОЗ

У документі йдеться, що згідно із законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб"). 

Новини за темою: Доктор Комаровський: Чому ви запитуєте про шкоду вакцинації, а не про те, чи не вб'є нас кір?

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти ухвалює комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

"Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Україна вперше за 7 років на 100% забезпечена вакцинами для дітей, - Супрун

До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Як повідомлялося, до областей України відправлено 400 тисяч доз вакцини для профілактики поліомієліту.

Новини за темою: МОЗ почало безкоштовне вакцинування дорослих від кору

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів