МОЗ свідомо підписало вирок українцям, хворим на рак, - Медведчук

Міністерство охорони здоров'я за 2016-2017 роки неефективно використало понад 31% бюджетних коштів, виділених для лікування онкохворих за кордоном, пише політик

Фото з відкритих джерел

МОЗ свідомо підписало вирок українцям, хворим на рак, а слова заступника в. о. міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського на засіданні рахункової палати не є застереженням. Таку думку висловив лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук.

Медведчук цитує Лінчевського: "Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків", — відзначаючи, що цими словами заступника міністра намагався знайти аргументи, щоб пояснити неефективність та недоцільність витрачання бюджетних коштів на лікування онкохворих за кордоном.

"Жалюгідні спроби МОЗ виправдатися тим, що слова Лінчевського вирвані з контексту і неправильно витлумачені, нікого не переконали. Навпаки, вони породили масу нових питань і змусили поглянути під іншим кутом на діяльність МОЗ", - пише Медведчук.

Медведчук нагадує, що на засіданні 15 травня члени Рахункової палати розкрили ряд значних порушень МОЗ, що стосуються лікування українців за кордоном. Було відзначено, що, всупереч рекомендаціям Рахункової палати, даним ще в 2015 році, "цілісну і прозору процедуру лікування українських громадян за кордоном" міністерство так і не створило, але ніхто з високопосадовців не поніс за це відповідальності.

При цьому політик наголошує, що обсяг асигнувань з держбюджету на лікування за кордоном за останні 5 років зріс у 12 разів (з 52 до 628 млн грн), але в МОЗ не змогли ефективно використати кошти зокрема, констатуються відсутність угод з закордонними клініками, аналізу вартості послуг у різних медустановах, оцінки якості та результативності лікування, а також ряд інших недоліків.

В результаті Міністерство охорони здоров'я за 2016–2017 роки неефективно використало понад 31% бюджетних коштів, виділених для лікування онкохворих за кордоном: 286 млн грн   неекономно, ще понад 23 млн грн — з порушеннями, заявляє Медведчук.

"Виявлені зловживання і порушення змушують по-новому подивитися на заяви заступника міністра охорони здоров'я і допомагають зрозуміти, що в медичному відомстві діяли усвідомлено. І цинічні слова Лінчевського — це не обмовка, а позиція Моз, яку чиновники відомства послідовно втілювали в життя. Моз, по суті, підписав смертний вирок українцям, які вражені страшною недугою і у яких залишилася єдина надія на порятунок — лікування в закордонних клініках", - упевнений Медведчук.

Він переконаний, що ніякі виправдання чиновників Моз не повернуть довіри громадян до відомства, яке пояснює відсутність реальної роботи безглуздістю боротися за порятунок життів важкохворих українців.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів