МОЗ: Смерть не пов`язана з імунізацією - розпорядження про заборону вакцин АКДП та ІПВ треба скасувати

Нагадаємо, у документі Держлікслужби повідомлялося, що при використанні в Тернопільській області вакцини для профілактики поліомієліту було зафіксовано летальний випадок

Фото з відкритих джерел

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками має відкликати раніше видане розпорядження про тимчасове вилучення вакцини "Імовакс поліо" та вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку. Про це повідомляє прес-служба МОЗ за результатами розслідування летального випадку дитини в Тернопільскій області. Зазначається, що експерти Держлікслужби не мали жодних фактів щодо того, що смерть дитини може бути пов`язана із застосуванням вакцини, тож видане розпорядження є необґрунтованим.

Новини за темою: У Закарпатській та Івано-Франківській областях найнижчий рівень вакцинації від кору, - МОЗ

Наразі Міністерство охорони здоров`я працює над удосконаленням порядку встановлення тимчасової заборони імунобіологічних препаратів, щоби уникнути подібних непорозумінь у майбутньому.

Нагадаємо, у документі Держлікслужби повідомлялося, що при використанні в Тернопільській області вакцини для профілактики поліомієліту серії Р3А501V (суспензія для ін'єкцій по 5 мл (10 доз) у флаконах № 10, виробництва Санофі Пастер, Франція) було зафіксовано летальний випадок.

Новини за темою: В Україну надійшло ще 800 тис. доз вакцини проти кору

У зв'язку з цим було прийняте рішення щодо заборони реалізації та застосування імунологічного лікарського препарату "Імовакс поліо вакцина для профілактики поліомієліту інактивована".

Заборонена також вакцина для профілактики дифтерії, правця та коклюшу серії 282P6016А з цільноклітинним компонентом коклюшу, що виробляється в Індії.

Нагадаємо, що у лютому 2018 року Держлікслужба видала, а згодом скасувала розпорядження про тимчасову заборону вакцин БЦЖ.

Новини за темою: В Україні скасували заборону на болгарську вакцину проти туберкульозу

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів