МОЗ планує відмінити виклик лікаря в перший день хвороби для отримання лікарняного

Нову процедуру оформлення лікарняних планується впровадити до кінця року

Фото з відкритих джерел

Міністерство охорони здоров'я України змінює систему виписування лікарняних листів і планує скасувати необхідність виклику лікаря в перший день хвороби для отримання лікарняного. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Друга причина необхідності виклику лікаря додому - це отримання лікарняного. Ми зараз змінюємо систему виписування лікарняних. Мені б хотілося, щоб до кінця року ми це встигли зробити. Тому що ми плануємо сформувати таку систему, коли відпаде необхідність викликати лікаря в перші дні хвороби для того, щоб отримати лікарняний лист. Ці причини виклику лікаря додому ми приберемо і відкриємо дорогу для нормальних відносин лікаря і пацієнта", - повідомив він.

При цьому Ковтонюк не уточнив, яким чином буде проводитися реформа лікарняних.

"Поки я не можу розкривати всі карти, оскільки над цим працюють, крім МОЗ, Міністерство соціальної політики та Фонд соціального страхування, який виплачує гроші за лікарняні. По більшості параметрів ми досягли консенсусу. Це буде серйозне спрощення процедури їх отримання, яка влаштує і роботодавців, і Фонд, і нас", - розповів заступник міністра.

Новини за темою: Підписати декларацію вдома та потрапити до гінеколога без направлення: У МОЗ відповіли на часті запитання щодо вибору сімейного лікаря

Таким чином, за його словами, планується розвантажити лікаря від оформлення лікарняного, оскільки це питання соціальних виплат, а не лікування.

"Лікар буде брати участь у цьому процесі тільки для того, щоб засвідчити факт захворювання", - зазначив Ковтонюк.

Крім того, він зазначив, що всі лікарняні будуть переведені в електронну форму.

"Після того, як працівник перехворіє і вийде на роботу, роботодавець в електронній формі лікарняного буде ставити відмітку, що працівник вийшов на роботу і лікарняний більше не потрібен", - підсумував заступник міністра охорони здоров'я.

Нагадаємо, програма "Лікар для кожної родини" була запущена урядом 2 квітня 2018 року.

Понад 3,5 млн українців станом на 11 травня вже обрали собі сімейного лікаря.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів