МОЗ неефективно використувало 286 млн грн, виділених на лікування онкохворих за кордоном, – Рахункова палата

Ще 24 млн гривень використано з порушенням українського законодавства

МОЗ Укринформ

Міністерство охорони здоров'я України неефективно використало 286 млн гривень бюджетних коштів, виділених для лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями за кордоном. Про це заявив голова Рахункової палати України Валерій Пацкан, передає прес-служба відомства.

"286 млн гривень бюджетних коштів, виділених для лікування онкохворих за кордоном, МОЗ використало неефективно. Ще 24 млн гривень використано з порушенням законодавства", – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що "Рахункова палата констатувала відсутність укладення двосторонніх угод із зарубіжними медичними установами, брак належних розрахунків вартості послуг з лікування, не було проведено аналіз вартості лікування при виборі медустанов, а також відсутня оцінка якості та результативності лікування".

"Якщо говорити в цілому, то в 2016 і 2017 роках понад 31% перевірених коштів, які виділялися для лікування онкохворих за кордоном, було використано з порушеннями або не економно. А це - людські життя", - зазначив Пацкан.

Він також додав, що за останні два роки через неефективні рішення МОЗ не використано майже 200 млн грн.

З використанням державних коштів на лікування за кордоном онкохворих пов'язаний скандал із заступником міністра охорони здоров'я України Олександром Лінчевським під час його виступу в Рахунковій палаті на обговоренні звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном. Зокрема, говорячи про пацієнтів, у яких діагностовано рак, Лінчевський заявив про неефективність використання цих медичніх препаратів у зв'язку з високим рівнем смертності таких хворих.

Пізніше Лінчевський заявив, що його слова були вирвані із контексту і не відображають позицію МОЗ, а оприлюднена стенограма засідання є неповною.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів