МОЗ додатково залучить понад 100 млн гривень на лікування українців за кордоном

Цих грошей орієнтовно вистачить на лікування 38 пацієнтів

kyiveuromarathon

Міністерство охорони здоров'я додатково залучить 101 млн грн на 2018 рік для лікування українців за кордоном. Такий перерозподіл бюджету міністерства ухвалив уряд сьогодні, 3 жовтня, передає прес-служба відомства.

"Зазначене додаткове фінансування для лікування українців за кордоном у розмірі 101 млн грн  МОЗ України віднайшов шляхом перерозподілу коштів із інших програм міністерства", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, частину коштів буде перерозподілено з програми "Реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів".

Відзначається, що 101 млн гривень вистачить для лікування за кордоном орієнтовно 38 пацієнтів, однак станом на перше жовтня на обліку перебуває 96 осіб.

Як повідомлялось, Міністерство охорони здоров'я України неефективно використало 286 млн гривень бюджетних коштів, виділених для лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями за кордоном.

З використанням державних коштів на лікування за кордоном онкохворих пов'язаний скандал із заступником міністра охорони здоров'я України Олександром Лінчевським під час його виступу в Рахунковій палаті на обговоренні звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном. Зокрема, говорячи про пацієнтів, у яких діагностовано рак, Лінчевський заявив про неефективність використання цих медичних препаратів у зв'язку з високим рівнем смертності таких хворих. Пізніше Лінчевський заявив, що його слова були вирвані із контексту і не відображають позицію МОЗ, а оприлюднена стенограма засідання є неповною.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів