Микола Карпюк та Станіслав Клых. Фото з архіву.
Фото з відкритих джерел

Місцезнаходження політв'язня Миколи Карпюка досі невідомо. Про це в ефірі "112 Україна" повідомив адвокат Ілля Новіков.

"Невідомо (місцезнаходження, - ред.). Якщо до українців доходять відгомони історії про Ільдара Дадіна, який був засуджений у Росії за проукраїнський пікет, це зараз дуже гучна історія, його не могли знайти п'ять тижнів, у випадку з українцями буде те ж саме, на жаль", - сказав він.

"Миколу Карпюка відвезли з Грозного на початку грудня, це було 5 грудня. Його повезли у Володимир замість того, щоб везти прямою дорогою на 1,5 тис. км, його повезли окружним шляхом, там буде мінімум 3 тис., може навіть більше. Його навіщось повезли до Володимира через Іжевськ. За яким маршрутом повезуть Стаса Клиха, ми не знаємо, скільки це займе, теж не знаємо", - додав Новиков.

Новини за темою: Порошенко надіслав вітальні листи українським політв'язням у РФ і Криму


Також адвокат повідомив, що українця Станіслава Клиха вже етапували з Грозного в Челябінськ.

"Його відвезли 7 січня. Нам це стало відомо вчора, в понеділок. Мабуть, найближчі три тижні, це з досвіду, ми нічого нового не почуємо, бо його повезли у бік Челябінська. Поки він туди прибуде, ця система працює як "чорний ящик", ми знаємо, що в нього увійшло, але не знаємо, що відбувається всередині", - сказав він.

Новини за темою: Мін’юст буде повертати до України засудженого в Росії політв’язня Валентина Вигівського

Адвокат також розповів, які заходи вживаються для звільнення українців.

"При тому, що ми з колегами готуємо документи і для Європейського суду, і наглядову скаргу в російський Верховний суд, все одно з досвіду на це погана надія. Єдине швидке рішення, яке можливо протягом найближчих місяців, це якийсь обмін, погоджений з політиками", - сказав він.

Нагадаємо, 26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

В кінці жовтня Верховний суд РФ залишив без змін вироки Карпюку і Клиху.