МінТОТ про нові хімічні викиди в Криму: Завод "Титан" не працює, загроза викидів мінімальна

Відзначається, що найближчим часом "Кримський титан" не зможе почати працювати у штатному режимі

Радио Свобода

Завод "Кримський титан" в анексованому Росією Армянську не працює. Про це в коментарі "112 Україна" повідомив перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі.

"Ті процеси, які там (на заводі "Титан") мають бути зроблено (заміна вентиляційних трубопроводів і газовідводів), за такий короткий час неможливо було виконати. Тому ми впевнені, що найближчим часом це виробництво не може запрацювати у штатному режимі. Хімічні викиди - це результат діяльності технологічних ліній "Титан-1" та "Титан-2" на цьому виробництві. Якщо вони не працюють, то там не може бути цих викидів", – зазначив Куркчі.

Раніше жителі анексованого Криму поскаржилися на нові хімічні викиди в атмосферу.

У серпні в місті Армянську на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу речовини невідомого походження. На металевих предметах, дахах будинків, на листі дерев утворився маслянистий наліт, що має жовтуватий відтінок.

Спочатку представники окупаційної влади не визнавали проблеми, однак 4 вересня "кримська влада" вперше заявила, що гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду в Армянську та прилеглих селищах перевищила норму. Дітей евакуювали, місцевих жителів закликали якомога менше часу проводити на відкритому повітрі. В результаті викиду хімікатів в анексованому Криму на материкову частину України виїхали 59 осіб. Також повідомлялося, що через викид хімікатів постраждав 61 український прикордонник.

КПВВ "Чаплинка" і "Каланчак" було тимчасово закрито на в'їзд в Крим через хімічні викиди заводу "Кримський титан". Частина прикордонників залишалася на КПВВ "Каланчак" і "Чаплинка" для надання допомоги бажаючим виїхати з Криму.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів