Мінрегіонрозвитку запропонував обмежувати швидкість руху на в'їздах до населених пунктів

Для обмеження швидкості будуть використовувати нерівності і звуження доріг

Фото з відкритих джерел

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України запропонувало впровадити на українських автомобільних дорогах європейську практику - створення на в'їздах у населені пункти спеціальних технічних засобів зниження швидкості руху. Про це заявив заступник міністра Лев Парцхаладзе, повідомляє прес-служба міністерства.

Пропозицію було внесено в проект змін до ДБН щодо проектування доріг загального користування.

Новини за темою: За місяць вимірювання швидкості транспорту приладами TruCam наклали штрафів майже на 2,3 млн грн, - поліція

"Внаслідок ДТП в Україні щорічно гине близько 4 тис. людей. З них майже 20% — внаслідок перевищення безпечної швидкості. Ми продовжуємо створювати заходи для підвищення безпеки на дорогах. Особливо це стосується ділянок дороги при в’їзді до населених пунктів, де швидкість має бути значно нижча, ніж на трасах. Тому в проекті оновлених ДБН пропонується запровадити ще одну європейську практику — проектувати спеціальні острівці на трасах при в’їздах до населених пунктів. Вони мають напівовальну форму і штучно створюють вигини проїзної частини, чим змушують водіїв знижувати швидкість і бути більш уважними за кермом", - заявив Парцхаладзе.

В країнах Євросоюзу аналогічна система носить назву traffic calming і являє собою цілий комплекс різних технічних засобів зниження швидкості з використанням спеціально спроектованих нерівностей і звужень доріг.

Новини за темою: В Україні хочуть обмежити будівництво лівих поворотів на швидкісних трасах

Даний комплекс, запевняє Парцхаладзе, робить неможливим перевищення швидкості руху на трасах.

Згідно із запропонованими змінами, такі острівці мають влаштовуватися на смузі руху у напрямку населеного пункту та бути підвищені над проїзною частиною на висоту 5-10 см поза населеними пунктами та 15-20 см — в населених пунктах. Крім цього, місця проектування острівців необхідно облаштовувати відповідними технічними засобами.

Раніше в проект ДБН було внесено пропозицію щодо використання світлошумової розмітки на дорогах, а також низку інших змін для підвищення безпеки на дорогах, зокрема можливість звуження ширини смуг, обов'язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах та захисних стовпчиків на зупинках тощо.

Новини за темою: В Україні з 16 жовтня починають штрафувати за перевищення швидкості

Джерело: Міністерство регіонального розвитку

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів