Пішохідні переходи обладнають з урахуванням потреб людей з інвалідністю, - Мінрегіон

Норма вводить обов'язкове будівництво пандусів, ліфтів, облаштування звуковими сигналами тощо

Сучасний пішохідний перехід Facebook Дмитрия Белоцерковца

Починаючи з 1 вересня всі нові пішохідні зони в обов'язковому порядку проектуватимуть з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, передає прес-служба відомства.

Він повідомив, що згідно з новим виданням Державних будівельних норм ДБН Ст. 2.3-5:2018 "Вулиці та дороги населених пунктів", яке набуде чинності 1 вересня, під час будівництва пішохідних зон на вулицях та дорогах в обов'язковому порядку має бути передбачено потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

"Наприклад, якщо пішохідний перехід є різнорівневим, то обов'язково потрібно облаштовувати пандуси або ліфти, а регульовані пішохідні переходи зі світлофорами повинні мати звукові сигнали тощо", - пояснив Парцхаладзе.

Зокрема, будівельників зобов'яжуть облаштовувати пішохідні переходи на одному рівні з тротуаром чи проїжджою частиною або ж обладнати їх пандусами, обладнати регульовані пішохідні переходи спеціальними звуковими сигналами, знижувати бордюри до рівня проїжджої частини на підвищених острівцях безпеки або наземних пішохідних переходах, обладнати різнорівневі пішохідні переходи ліфтами або пандусами та інше.

Раніше повідомлялося, що нові ДБН зобов'яжуть будівельників доріг зменшувати ширину смуг на проїжджій частині й облаштовувати на дорогах велосипедні доріжки.

Джерело: Пресс-служба Минрегионразвития

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів